Sparing ekip z Mazowsza dla siatkarzy Cerradu Czarnych

Kolejne mecze kontrolne w okresie przygotowań do sezonu gry w PlusLidze siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozgrywają na Warmii i Mazurach. W pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań w Lidzbarku z AZS-em Politechniką Warszawską górą radomianie, którzy wygrali 3:1.
Cerrad Czarni rozpoczęli słabo, ale po przegranym secie nr 1, potem to radomianie nadawali ton wydarzeniom na boisku. W efekcie przekonująco zdobyli dwie kolejne odsłony. W czwartej partii gra toczyła się na przewagi, z której zwycięsko wyszli gracze z Radomia.

- Początek mieliśmy słabszy, ale potem chłopcy się rozgrzali i wyglądało to naprawdę dobrze. Zwłaszcza w trzecim secie pokazaliśmy się niemal perfekcyjnie. Funkcjonował blok, bo tylko w tej fazie meczu zdobyliśmy tym elementem aż dziesięć punktów. Bolączką było przyjęcie i nad tym musimy pracować. Mecz zakończył Radosław Zbierski, który skutecznie zaatakował po skosie - relacjonował Dariusz Fryszkowski, kierownik klubu Cerrad Czarni Radom.

W sobotę 3 października plusligowcy z Mazowsza zmierzą się w meczu rewanżowym. Początek konfrontacji o godz. 11.

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:20, 17:25, 16:25, 25:27).

Cerrad Czarni: Szczurek, Bołądź, Pliński, Ostrowski, Żalinski, Grobelny, Kowalski (libero) oraz Zugaj, La Cavera, Zbierski, Zwiech.