Akademia Lecha Poznań nie ma już szefa rekrutacji. Odszedł do konkurencji?

Dominik Jarosz, były skaut Legii Warszawa i do niedawna szef rekrutacji w akademii Lecha Poznań, związał się z agencją menedżerską Sportmar, którą prowadzi Mariusz Piekarski.
Dominik Jarosz trafił do Lecha Poznań w kwietniu tego roku. W akademii "Kolejorza" został szefem rekrutacji. Miał szukać zdolnych zawodników i prowadzić nabory do drużyn młodzieżowych. Do Poznania przychodził jednak w atmosferze kontrowersji, bo jego były pracodawca - prezes Legii Bogusław Leśnodorski - oskarżał go o kradzież bazy danych z klubu. Jarosz zaprzeczał. Był pod wrażeniem akademii "Kolejorza" i snuł przed nią ambitne plany .

Jarosz długo w Lechu jednak miejsca nie zagrzał. Od niedawna pracuje dla agencji menedżerskiej Sportmar, którą prowadzi Mariusz Piekarski, były piłkarz m.in. Legii. Dziś Piekarski i jego agencja blisko współpracuje z Lechią Gdańsk. W klubie dowiedzieliśmy się, że chodziło o kwestie finansowe - Jarosz miał dostać od Piekarskiego dużo atrakcyjniejszą ofertę. Zaważyć miały też ostatnie zmiany na kluczowych dla akademii stanowiskach - dotychczasowego dyrektora Marka Śledzia zastąpił Piotr Sadowski.