Trudny turniej Developresu w Karpaczu

Brązowy medalista ORLEN Ligi Polski Cukier Muszynianka Muszyna, włoski beniaminek Seria A Obiettivo Risarcimento Vicenza oraz występujący w 1 Bundeslidze Allianz MTV Stuttgart będą rywalami Developresu SkyRes Rzeszów podczas trzydniowego Turnieju Trzech Narodów w Karpaczu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Od piątku do niedzieli siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zagrają w Karpaczu trzy spotkania kontrolne. Rywale będą wymagający. - I dobrze. Będzie okazja zmierzyć się z włoskim i niemieckim zespołem, z którymi nie mamy możliwości rywalizować na co dzień - mówi trener rzeszowskiej drużyny Mariusz Wiktorowicz.

Formę Developresu na dwa tygodnie przed inauguracją ORLEN Ligi sprawdzą włoska Obiettivo Risarcimento Vicenza, występujący w 1 Bundeslidze niemiecki Allianz MTV Stuttgart oraz trzecia drużyna ORLEN Ligi minionego sezonu, Polski Cukier Muszynianka Muszyna.

Rzeszowianki pierwszy mecz w Karpaczu zagrają w piątek z drużyną ze Stuttgartu (godz. 18.30). Dzień później dojdzie do polskiego pojedynku (godz. 18), a w niedzielę Developres o godz. 11 zagra z Vicenzą. Włoską drużynę doskonale zna Joanna Kapturska. Atakująca z tym zespołem w poprzednim sezonie wywalczyła bowiem awans do Seria A. Po nim Kapturska zdecydowała się podpisać umowę w Rzeszowie. Została kapitanem drużyny, której ma być liderem w nadchodzącym sezonie.

Developres ORLEN Ligę zainauguruje 17 października. Tydzień wcześniej drużynę trenera Wiktorowicza czeka jeszcze sprawdzian generalny. W Rzeszowie zaplanowano III Turniej o Puchar Firmy Developres.

Program:

Piątek, 2. październik:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Obiettivo Risarcimento Vicenza (16)

Developres SkyRes Rzeszów - Allianz MTV Stuttgart (18:30)

Sobota, 3. październik:

Obiettivo Risarcimento Vicenza - Allianz MTV Stuttgart (16)

Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka Muszyna (godz. 18)

Niedziela, 4. październik:

Developres SkyRes Rzeszów - Obiettivo Risarcimento Vicenza (11)

Allianz MTV Stuttgart - Polski Cukier Muszynianka Muszyna (13)