ME 2016 w piłce ręcznej. 12 tys. biletów na mecze Polaków w Krakowie

W czwartek od godz. 12 na portalu ebilet.pl będzie można kupić bilety na styczniowe mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Do sprzedaży trafi ich 20 tysięcy, w tym 12 tysięcy na mecze Polaków.
Wejściówki są dzienne tzn. uprawniają do oglądania wszystkich spotkań rozgrywanych danego dnia. 12 tysięcy biletów będzie można kupić na mecze reprezentacji Polski w Tauron Arenie. Kraków będzie bowiem bazą kadry narodowej. Ceny wejściówek na spotkania z udziałem Polaków zaczynają się od 99 złotych.

"Sprzedaż biletów nabiera tempa, obserwujemy ogromne zainteresowanie z całej Europy. Do tej pory po bilety zgłosili się kibice z 14 krajów uczestniczących w mistrzostwach Europy. Federacje ze Szwecji, Niemiec i Słowenii zamówiły pełne przysługujące im pule - mówi Marcin Herra, wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016.

Każda osoba może kupić maksymalnie 6 sztuk.Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 15-31 stycznia 2016 roku w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Weźmie w nich udział 16 drużyn podzielonych na 4 grupy:

Grupa A (Kraków) - Polska, Francja, Serbia i Macedonia

Grupa B (Katowice) - Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia

Grupa C (Wrocław) - Niemcy, Hiszpania, Szwecja i Słowenia

Grupa D (Gdańsk) - Dania, Węgry, Rosja i Czarnogóra

Reprezentacja Polski zagra 15 (z Serbią), 17 (z Macedonią) i 19 stycznia (z Francją). Do dalszej fazy rywalizacji zakwalifikują się trzy najlepsze zespoły z każdej z grup. W przypadku awansu Polacy swoje mecze będą rozgrywali również w Krakowie. Mecze półfinałowe, spotkanie o 3 miejsce oraz finał także odbędą się pod Wawelem.