Ruch Chorzów. Przerwa na kadrę wyczekiwana na Cichej

Michał Helik, Paweł Oleksy, Miłosz Trojak, Michał Efir i Adam Setla - to zawodnicy Ruchu Chorzów, którzy zmagają się z kontuzjami. Jak przebiega rehabilitacja i kiedy możemy spodziewać się ich powrotu na boisko?
O stanie zdrowia zawodników mówi Włodzimierz Duś, fizjoterapeuta niebieskich.

Michał Helik

Z jednym kolanem już wszystko w porządku. Teraz będzie poddany dodatkowej terapii, która ma na celu przyspieszenie jego powrotu na boisko. Być może już w połowie października wróci do treningów z zespołem.

Paweł Oleksy

Ma naderwany mięsień dwugłowy. Wszystko wraca do normy i myślę, że po przerwie na mecze reprezentacji [17 października - przyp. red.] będzie już mógł być brany pod uwagę przez trenera przy ustalaniu składu.

Miłosz Trojak

Miłosz po usunięciu migdałów miał małe komplikacje pooperacyjne, ale teraz już wszystko w porządku. Musi iść na konsultację laryngologiczną. Jeżeli lekarz uzna, że może trenować, to wróci już w najbliższy poniedziałek.

Michał Efir

U niego przedłuża się kontuzja skręcenia stawu skokowego. Cały czas przechodzi rehabilitację.

Adam Setla

Rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Mogę zagwarantować, że po przerwie na kadrę będzie w pełni sprawnym i gotowym do gry zawodnikiem. Wszystko idzie w dobrym kierunku i jeżeli dalej tak będzie, to może nawet od najbliższego poniedziałku wróci do treningów.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>