Światowe Igrzyska w Soczi. Nasza Ala ma srebro w sprincie

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start zdobyła srebrny medal Światowych Igrzysk Federacji IWAS, które odbywają się w Soczi.
Drugi stopień podium radomska lekkoatletka zapewniła sobie w biegu sprinterskim na 100 metrów. Lepsza od radomskiej paraolimpijki okazała się tylko reprezentantka Rosji. Zresztą brąz także przypadł zawodniczce gospodarzy.

- Do kolekcji medali dorzucam srebro w biegu na 100 metrów. Niestety wiatr nas nie lubi. Kolejne zawody i niekorzystne warunki wietrzne. Wynik jaki uzyskałam to 12.97 w. (-1.4). W czwartek [1 października - przyp. red.] kolejny, a zarazem ostatni start na IWAS World Games na 200 metrów. Trzymajcie kciuki - napisała Alicja Fiodorow.

Przypomnijmy, że w Światowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych Federacji IWAS rywalizuje ponad 600 sportowców z 34 krajów. Reprezentację Polski tworzą lekkoatleci i pływacy. Dla zawodniczki radomskiego klubu udział w tych zawodach jest ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w lekkiej atletyce niepełnosprawnych, które w październiku odbędą się w Doha.