Lech Poznań wygląda słabo fizycznie? Maciej Skorża: Drużyna w tym aspekcie sobie nie poradziła

Lech Poznań po dziesięciu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Trener Maciej Skorża tłumaczy, że to pokłosie błędów w przygotowaniu fizycznym: - Drużyna nie poradziła sobie z grą 15 meczów w ciągu 50 dni.
Ostatnie miejsce w ekstraklasie, awans do fazy grupowej Ligi Europy, przejście dwóch rund Pucharu Polski, wygrana w Superpucharze Polski. Lech na początku sezonu nie próżnował - grał na czterech frontach i o ile z gry na trzech z nich wyszedł zwycięsko, o tyle w ligowej walce padł z kretesem. Tak słabego mistrza Polski nie było nigdy w historii, a sam "Kolejorz" poprzednio zajmował ostatnie miejsce 15 lat temu, gdy spadł do ówczesnej II ligi.

W "Kolejorzu" mają ewidentny problemy z grą co trzy-cztery dni. Częstotliwość rozgrywania spotkań może odbijać się na formie zawodników, copotwierdzał w rozmowie z poznan.sport.pl dr Jakub Kryściak. Trener Maciej Skorża otwarcie przyznaje: - Drużyna w aspekcie fizycznym nie poradziła sobie z graniem 15 meczów w ciągu 50 dni. Od meczu z Koroną Kielce zaczęliśmy wyglądać słabiej.

Przed sezonem w sztabie szkoleniowym doszło do zmian - od czerwca w przygotowaniu fizycznym piłkarzy Andrzejowi Kasprzakowi pomaga Paolo Terziotti. - Bardzo skrupulatnie analizujemy to, co zrobiliśmy wraz ze sztabem. Pewne wnioski wyciągnęliśmy i przyjdzie czas, by się z państwem podzielić naszymi informacjami - mówił Skorża na konferencji prasowej przed meczem z Górnikiem Zabrze.

Zdaniem trenera Lecha problemy z przygotowaniem fizycznym są już za zespołem i w przyszłości podobne sytuacje już się nie powtórzą. Przed "Kolejorzem" jednak wciąż wiele meczów w tym roku - pięć w Lidze Europy, jedenaście w ekstraklasie, dwa w Pucharze Polski. Łącznie daje to osiemnaście spotkań. - Wiem jedno, że takiego momentu już mieć nie będziemy. Do tej pory wchodziliśmy w "ciągi meczowe", a do końca roku będzie tak, że po sześciu-siedmiu spotkaniach będzie czas na odpoczynek podczas meczów reprezentacji. Do końca rundy będziemy wyglądać dobrze pod względem fizycznym - zapewnia Skorża.