Artur Szalpuk z Cerradu Czarnych trenuje w Spale na obozie kadry

Od poniedziałku 28 września reprezentacja Polski siatkarzy ćwiczy na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Bułgarii i Włoszech. Do mistrzostw Starego Kontynentu sposobi się czternastka zawodników, w tym Artur Szalpuk z Cerradu Czarnych Radom.
W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale reprezentacja będzie trenować do najbliższego piątku (2 października). Z kolei w niedzielę biało-czerwoni pojadą na Słowację, gdzie z reprezentacją tego kraju zmierzą się w sparingowym dwumeczu. Po meczach kontrolnych na Słowacji zespół trenera Stephane Antigi przeniesie się do Warny. W bułgarskim kurorcie nasi siatkarze rozegrają trzy pojedynki fazy grupowej mistrzostw Starego Kontynentu. Pierwsze spotkanie z Belgią odbędzie się w piątek 9 października. Kolejne ze Słowenią zaplanowano dzień później, natomiast rundę eliminacyjną drużyna Antigi zakończy pojedynkiem z Białorusią (w niedzielę 11 października).

Kadra siatkarzy na zgrupowanie w Spale

Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Piotr Gacek, Karol Kłos, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Paweł Zatorski.