Afera żużlowa. Prezes do trenera: Ty pijaku, jesteś skończony! Ja cię, k..., załatwię! Wyliż mi buta! [WIDEO]

- Ty pijaku! Jesteś skończony, k..., pijaku jeden, skończony jesteś! - krzyczał prezes Ostrovii Ostrów Wlkp. do jej trenera Marka Cieślaka po meczu finałowym I ligi z Lokomotivem Daugavpils (49:41). Zajścia z parku maszyn opublikowali dziennikarze telewizji Ostrów24.tv.
Przypomnijmy, że po rewanżowym meczu finałowym Ostrovii Ostrów Wlkp. z Lokomotivem Daugavpils, który gospodarze wygrali 49:41, ale nie zdołali odrobić strat z pierwszego spotkania, działacze klubu wezwali policję, by przebadała alkomatem trenera Ostrovii i reprezentacji Polski Marka Cieślaka. Badanie wykazało u szkoleniowca 1 promil alkoholu.

Zanim przyjechała policja, w parku maszyn prezes zarządu Ostrovii Mirosław Wodniczak i wiceprezes zarządu klubu Zbigniew Warga zaatakowali trenera Marka Cieślaka. Działaczy i szkoleniowca musiała rozdzielać prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Zajście rozpoczyna się od rozmowy Cieślaka z Wargą. Ten drugi zarzuca trenerowi picie do trzeciej rano w ostrowskiej Werandzie. Na to wchodzi prezes Wodniczak i ostro atakuje szkoleniowca: - Ty pijaku! Jesteś skończony, k..., pijaku jeden, skończony jesteś! - krzyczy. - Ja cię, k..., tak załatwię! Jesteś skończony jako trener! Frajer jesteś! Szmata! Złotówa jesteś i nic więcej! Na nagraniu słychać także, jak wiceprezes zarządu Ostrovii mówi, że "jako pracodawca żąda przebadania alkomatem pana Marka Cieślaka", choć po meczu klub wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył, jakoby inicjatorem wezwania policji w celu przebadania szkoleniowca alkomatem był zarząd Ostrovii. Trener zaprzeczył, że pił (choć badanie wykazało inaczej), i stwierdził, że jest już po meczu. W nagraniu wideo widać także, że prezes Ostrovii mówi do trenera Cieślaka: - Wyliż mi buta!

W poniedziałek strony miały się pogodzić w celu skoncentrowania na dalszych rozgrywkach. Ostrovię czeka mecz barażowy ze Stalą Rzeszów o awans do ekstraligi. Jeśli Lokomotiv Daugavpils nie otrzyma licencji, to także ostrowski klub będzie głównym kandydatem do występów w najlepszej lidze. Późnym wieczorem Ostrovia Ostrów Wlkp. poinformowała jednak, że prezes i wiceprezes zarządu klubu podali się do dymisji. Powodem miał być - zdaniem wymienionych - zmanipulowany materiał wideo opublikowany przez Ostrów24.tv. Klub uznał, że rezygnacja działaczy była właściwa.

Nagranie przedstawiające kulisy zajścia w parku maszyn na stadionie w Ostrowie Wlkp. opublikowała telewizja internetowa Ostrów24.tv: