Developres SkyRes Rzeszów potrzebuje czasu i cierpliwości

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przygotowują się do kolejnego turnieju sparingowego. Tym razem w weekend rzeszowski zespół zagra w Karpaczu, gdzie zmierzy się m.in. z zespołami z Włoch i Niemiec.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTrzy tygodnie pozostało siatkarkom Developresu SkyRes Rzeszów do inauguracji sezonu w ORLEN Lidze. Rzeszowianki wciąż mają nad czym pracować. Pokazały to rozegrane do tej pory sparingi. W miniony piątek podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza wreszcie wygrały. Po słabym w ich wykonaniu turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie Developres w czterech spotkaniach z innymi drużynami ORLEN Ligi ugrał tylko seta, rzeszowski zespół dwukrotnie pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3:1 i 3:2). - Na pewno nasza gra wyglądała lepiej niż w Ostrowcu. Lepiej wypadliśmy m.in. w bloku. Widać, że dziewczyny coraz lepiej się rozumieją. Pojawiło się światełko tunelu, ale potrzeba czasu i cierpliwości - przyznaje trener. Szkoleniowiec nie ukrywa, że sporo rzeczy przed startem ligi jest jeszcze do poprawienia. - Czeka nas dużo pracy, trzeba wyciągnąć wnioski i poprawić elementy, które nie do końca funkcjonują tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Na pewno większy nacisk musimy położyć na zagrywkę i przyjęcie. Od tego wszystko się zaczyna - mówi trener Wiktorowicz.

Przed jego drużyną trudny i zarazem pożyteczny sprawdzian. Od piątku do niedzieli Developres będzie gościł w Karpaczu, gdzie wystąpi w międzynarodowym turnieju Trzech Narodów. Obsada zawodów jest ciekawa. Rzeszowianki czekają mecze z beniaminkiem Seria A włoską Obiettivo Risarcimento Vicenzą, występującym w 1 Bundeslidze niemieckim Allianz MTV Stuttgartem oraz trzecią drużyną ORLEN Ligi, Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. - Zapowiada się ciekawy i trudny turniej. Będzie okazja zmierzyć się z włoskim i niemieckim zespołem, z którymi nie mamy możliwości na co dzień spotkać się w lidze - twierdzi trener Wiktorowicz.

Po turnieju w Karpaczu Developres czeka jeszcze sprawdzian generalny. W dniach 9-11 października w hali Podpromie rozegrany zostanie Turniej o Puchar Firmy Developres. W trzeciej edycji turnieju występ zapowiedziały Polski Cukier Muszynianka, KSZO, Pałac Bydgoszcz oraz niemiecki zespół VC Olimpia Berlin. To reprezentacja Niemiec do lat 20, która występuje w rozgrywkach 1 Bundesligi. Niewykluczone, że do tego grona dołączy jeszcze jedna drużyna.

Tydzień później, 17 października, Developres w Rzeszowie rozpocznie ligowe rozgrywki. Na inaugurację rywalem będzie wicemistrz Polski, PGE Atom Trefl Sopot.