Bramkarz uratował Warmię Traveland. Derby dla Olsztyna

Drugie zwycięstwo z rzędu w obecnym sezonie odnieśli szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn. Podopieczni trenera Giennadija Kamielina pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 27:21.

Od początku niedzielnego spotkania na parkiecie warunki dyktował zespół Warmii Traveland. Dzięki skutecznej grze w ataku oraz mądrej obronie szybko objął prowadzenie 5:3. Olsztynianie systematycznie powiększali swoją przewagę, by na przerwę schodzić do szatni przy wyniku 17:10.

Rozdrażnieni takim obrotem sprawy elblążanie od początku drugiej połowy ruszyli do ataku. Goście zaczęli popełniać proste błędy w defensywie i w efekcie na 10 minut przed zakończeniem meczu, zespół prowadzony przez trenera Giennadija Kamielina miał zaledwie dwubramkową zaliczkę.

Na szczęście dla Warmii Traveland w ostatnich akcjach efektownymi obronami popisał się bramkarz Mateusz Gawryś i to głównie jemu olsztynianie zawdzięczają utrzymanie przewagi.

Kolejny mecz Warmiacy rozegrają 3 października, kiedy to u siebie podejmą Astromal Leszno.

Meble Wójcik Elbląg - Warmia Traveland Olsztyn 21:27 (10:17)

Meble Wójcik Elbląg: Głębocki, Fiodor - Gębala 5,Tórz 4, Malczewski 2, Szopa 2, Paweł Adamczak 2, Malandy 2, Mikołaj Kupiec 2, Piotr Adamczak 1, Nowakowski 1 oraz Serpina, Olszewski, Netz.

Kary: 4 minuty.

Warmia Traveland Olsztyn: Gawryś, Zakreta - Malewski 9, Królik 6, Kopyciński 5, Żółtak 2, Paweł Deptuła 2, Dzieniszewski 2, Sikorski 1 oraz Piotr Deptuła Hegier, Kondracki, Krawczyk, Koledziński

Kary: 10 minut.

Pozostałe spotkania 3. kolejki: Wybrzeże Gdańsk - Mueller MKS Grudziądz 38:21, SMS ZPRP Gdańsk - MKS Kalisz 27:30, Real Astromal Leszno - Wolsztyniak Wolsztyn 27:22, Polski Cukier Pomezania Malbork - Sokół Browar Kościerzyna 25:25, MKS Poznań - ŚKPR Świdnica 30:18; - środa (30 września): Spójnia Gdynia - Orlen Wisła II Płock.