Pszcz馧ki zaimponowa造. Pewna wygrana w Polkowicach

Tylko pierwsze dziesi耩 minut wyjazdowego spotkania z MKS Polkowice by造 emocjonuj帷e. P騧niej Pszcz馧ki udowodni造, 瞠 s ekip, kt鏎a mo瞠 zaj望 wysokie miejsce w Tauron Basket Lidze. Szczeg鏊nie dobry wyst瘼 zaliczy這 ameryka雟kie trio.
Przed sezonem Krzysztof Szewczyk, trener Pszcz馧ek, przekonywa, 瞠 MKS Polkowice to solidna ekipa, kt鏎a mo瞠 sporo namiesza w tym sezonie. S這wa potwierdza fakt, 瞠 w ostatniej kolejce zawodniczki z Dolnego 奸御ka pokona造 br您owe medalistki poprzednich rozgrywek - Energ Toru. Jednak w spotkaniu z akademiczkami MKS tylko przez pierwsze dziesi耩 minut utrzymywa tempo Pszcz馧ek, kt鏎e prowadzi造 tylko jednym oczkiem (11:10). Co ciekawe, w pierwszej ods這nie punkty dla przyjezdnych zdobywa造 tylko Amerykanki Leah Metcalf i Jashmin Player, a na pocz徠ku drugiej kwarty swoje punkty dorzuci豉 Kateryna Dorogobuzowa. Pierwsze punkty Polki pad造 dopiero w 16. minucie po rzucie za trzy Olivii Szume責y-Krzyckiej. By to te sygna dla ca貫j ekipy, 瞠 nale篡 odskoczy od gospody. Ko鎍闚k kwarty lublinianki wygra造 a 17:3 i do szatni schodzi造 z do嗆 bezpiecznym prowadzeniem (34:23).

Trzecia cze嗆 meczu to ju popis Pszcz馧ek, kt鏎e zaimponowa造 szczeg鏊nie w defensywie. 安ietna gra w obronie wymusi豉 wiele strat MKS-u, a tak瞠 rzut闚 z nieprzygotowanych pozycji. Pierwsze punkty gospodynie zdoby造 dopiero po ponad o鄉iu minutach od wznowienia gry. Koszykarki Szewczyka by造 zdecydowanie bardziej skutecznie. Wygra造 t kwart 19:5 i mia造 ju 25 oczek przewagi.

W ostatniej kwarcie akademiczki zacz窸y by rozkojarzone, bo MKS rzuci osiem punkt闚 z rz璠u. Lublinianki w por si przebudzi造 i nie da造 wyrwa sobie zwyci瘰twa. Najlepiej w鈔鏚 Pszcz馧ek zaprezentowa si ameryka雟ki zaci庵. Dwie z nich na swoim koncie zapisa造 double-double. Player do 14 punkt闚 do這篡豉 12 zbi鏎ek, a Destiny Williams mia豉 10 oczek i tyle samo zbi鏎ek.