Grand Prix Szwecji. Greg Hancock drugi. Peter Kildemand szósty

Greg Hancock, żużlowiec na co dzień broniący barw PGE Stali Rzeszów, zajął drugie miejsce w Grand Prix Szwecji. Amerykanin w sobotę musiał uznać wyższość jedynie Taia Woffindena.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Greg Hancock w sobotnich zawodach w Szwecji w pięciu startach zdobył 12 punktów i bez większych problemów awansował do półfinału. W nim żużlowiec PGE Stali Rzeszów zajął drugie miejsce, ustępując Maciejowi Janowskiemu. Amerykanin w biegu finałowy również był drugi. Tym razem wyprzedził go Tai Woffinden, który wygrał sobotnie zawody Grand Prix Szwecji. Łącznie Hancock wywalczył 16 punktów.

Do półfinału awansował inny z żużlowców PGE Stali, Peter Kildemand. Popularny "pająk" z rywalizacji o finał został jednak wykluczony i ostatecznie zawody zakończył na szóstej pozycji z dziewięcioma punktami na koncie.

Na dwie rundy przed zakończeniem Indywidualnych Mistrzostw Świata 2015 Hancock zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Amerykanin (118 pkt) do Woffindena (143 pkt) traci 25 punktów. Trzeci jest Nicki Pedersen (105 pkt).