Cenny punkt Kotwicy, Błękitni nadal pogrążeni w kryzysie

II liga piłkarska. Błękitni Stargard Szczeciński doznali szóstej porażki w tym sezonie.

Atmosfera wokół zeszłorocznej rewelacji Pucharu Polski, Błękitnych Stargard Szczeciński, jest ostatnimi czasy bardzo gęsta. Wszystko przez fatalne wyniki, które sprawiły, że zespół trenera Krzysztofa Kapuścińskiego jest na ostatnim miejscu w tabeli. W sobotę przełamanie miało nastąpić w Bytomiu, na boisku Polonii.

I faktycznie gra stargardzian była już nieco lepsza, jednak nie przełożyła się na zdobycz punktową. Beniaminek pokonał Błękitnych 1:0 po bramce Damiana Michalika. Zawodnik Polonii przebiegł z piłką przez pół boiska i w sytuacji sam na sam zachował zimą krew, pokonując Marka Ufnala. Zespół ze Stargardu przebudził się w samej końcówce i zmarnował trzy bardzo dobre okazje. Przez to nie wywiózł z Górnego Śląska nawet punktu. Błękitni po 10 kolejkach są na ostatnim miejscu i mają na koncie zaledwie sześć oczek.

Polonia Bytom - Błękitni Stargard Szczeciński 1:0 (1:0).

Bramka: 44' Michalik

Błękitni: Ufnal - Bednarski, Baranowski, Liśkiewicz, Wawszczyk, Wiśniewski (67' Więcek), Wojtasik (57' Kazimierowicz), Flis, Gutowski (74' Zdunek), Magnuski, Okuszko.

W lepszych nastrojach na pewno są piłkarze Kotwicy Kołobrzeg, którzy ugrali cenny remis na gorącym terenie w Puławach. Kołobrzeżanie dwukrotnie musieli w tym meczu gonić wynik, a pierwszego gola stracili w pierwszej minucie spotkania. To nie podłamało jednak zawodników Piotra Tworka, którzy już w siódmej minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Jakuba Poznańskiego.

Kolejne bramki padały już z rzutów karnych. W 44. minucie jedenastkę dla Wisły wykorzystał Sebastian Głaz, a w 63. minucie z wapna nie pomylił się Jakub Poznański, który zapewnił tym samym Kotwicy jeden punkt.

Kołobrzeżanie utrzymali swoje miejsce w środku ligowej stawki. Są na 9. miejscu z dorobkiem 13 punktów.

Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg 2:2 (2:1)

Bramki dla Wisły: 1. Olszak, 44. Głaz (kar.) - Bramki dla Kotwicy: 7. i 63. (kar.) Poznański.

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Szutenberg, Soczyński, Sochań, Kacprzycki, Berg, Otręba, Bejuk, B. Nowak