Tai Woffinden zostanie mistrzem świata na Motoarenie?

Brytyjczyk wygrał sobotnią rundę Grand Prix w Sztokholmie.
25-latek jest o krok od drugiego w karierze tytułu indywidualnego mistrza świata. Nad drugim w klasyfikacji generalnej Gregiem Hancockiem ma aż 25 punktów przewagi. Amerykanin w stolicy Szwecji zajął drugie miejsce. Najlepszy z Polaków Maciej Janowski uplasował się na czwartym miejscu.

Australijscy zawodnicy KS Toruń pojechali przeciętnie bądź słabo. Jason Doyle z ośmioma "oczkami" zajął ósmą pozycję. Chris Holder zaś po dwóch biegach miał na swoim koncie cztery punkty. W kolejnych startach nie powiększył już tego dorobku, ostatecznie plasując się na odległym 15. miejscu.

3. października na toruńskiej Motoarenie Woffinden ma wielką szansę zapewnić sobie mistrzowską koronę, choć do rozegrania zostanie jeszcze jedna runda - 24. października w australijskim Melbourne. Podczas toruńskiej imprezy z "dziką kartą" pojedzie Paweł Przedpełski.