Lech Poznań - Górnik Zabrze. Kownacki w ataku, gra Gajos, a Lovrencsics i Thomalla poza kadrą. Kto w wyjściowym składzie?

Maciej Skorża w wyjściowym składzie Lecha Poznań znalazł miejsce dla będących w dobrej formie Kebby Ceesaya, Abdula Tetteha i Tamasa Kadara. W ataku na mecz z Górnikiem Zabrze wyjdzie 18-letni Dawid Kownacki. Zaskoczeniem jest występ od pierwszej minuty Macieja Gajosa.
Kebba Ceesay i Tamas Kadar, a nie Tomasz Kędziora i Barry Douglas, zagrają przeciwko Górnikowi Zabrze na bokach obrony Lecha Poznań. To efekt dobrej postawy Gambijczyka i Węgra w środowym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Kontuzjowanego Łukasza Trałkę zastąpi Abdul Tetteh, który również zaprezentował się korzystnie w pucharowym spotkaniu z chorzowianami.

W meczowej osiemnastce Maciej Skorża nie znalazł miejsca m.in. dla Denisa Thomalli i Gergo Lovrencsicsa. Obaj mecz z Górnikiem obejrzą z trybun. Na ławce rezerwowych zasiądzie z kolei Marcin Robak, który wraca do zdrowia po wyleczeniu kontuzji stawu skokowego. Z kolei sporym zaskoczeniem jest powrót, i to od razu do wyjściowego składu, Macieja Gajosa, który w ostatnich dniach narzekał na uraz kostki.

Skład Lecha Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamas Kadar - Abdul Tetteh, Karol Linetty - Maciej Gajos, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski - Dawid Kownacki.

Ławka rezerwowych: Maciej Gostomski, Barry Douglas, Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka, Darko Jevtić, Dariusz Formella, Marcin Robak.