Trwa czarna seria piłkarek Olimpii Szczecin. Kolejna porażka

Ekstraklasa piłkarska kobiet: Sześć spotkań i sześć porażek to bilans Olimpii Szczecin w tym sezonie.

Po 20-dniowej przerwie w rozgrywkach do Szczecina przyjechał ligowy średniak - AZS Biała Podlaska. Piłkarki Olimpii ambitnie weszły w to spotkanie, chcąc w końcu wywalczyć ligowe punkty. Pierwsza połowa mogła napawać optymizmem, ponieważ szczecinianki nie ustępowały rywalkom ze wschodu Polski.

W drugiej odsłonie spotkania było podobnie, a długo utrzymujący się bezbramkowy remis dawał nadzieję, że uda się wywalczyć przynajmniej punkt. Niestety dla szczecinianek, wszystko posypało się w 82. minucie. Wtedy czerwoną kartkę otrzymała Magdalena Lachman z Olimpii, a chwilę później gola dla AZS-u zdobyła Klaudia Lefeld. Drużyna z Białej Podlaskiej wygrała to spotkanie 1:0.

Nie była to jednak jedyna zła informacja dla kibiców ligowego outsidera. Bardzo poważnej kontuzji nabawiła się grająca trenerka zespołu - Natalia Niewolna, która będzie musiała przejść badania w szpitalu.

Olimpia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest jedyną drużyną, która po sześciu kolejkach nie ma na koncie jeszcze ani jednego punktu. Za tydzień szczecinianki zagrają na wyjeździe ze Sztormem AWFiS Gdańsk.

Olimpia Szczecin - AZS Biała Podlaska 0:1 (0:0)

84' Klaudia Lefeld

Olimpia: Watychowicz - Preś, Semczyszyn, Szwed, Michalska, Niewolna, Janik, Falborska, Szymaszek, Lachman, Ratajczyk.

W drugiej połowie weszły: Trzcińska, Tarnowska i Kurlapska.