Dziś ważne żużlowe ostatki w Gorzowie. Jadą po mistrza parami

A wśród uczestników finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - start na ?Jancarzu? w sobotę o godz. 15 - nowy mistrz świata juniorów. - Postaramy się w sobotę z Adrianem Cyferem o złoto dla Stali Gorzów - powiedział Bartosz Zmarzlik.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych będzie ostatnią w tym sezonie poważną imprezą na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. To świetna okazja, aby ci, którzy nie byli w ostatni weekend w Pardubicach, właśnie w sobotę podziękowali Bartkowi Zmarzlikowi za złoto mistrzostw świata. - Byłoby świetnie, gdyby na zawody juniorów też przyszło sporo kibiców - powiedział 20-latek. - Wiecie, że najbardziej to ja lubię się ścigać, a okazji do tego na pewno nie zabraknie, bo obsada szykuje się bardzo ciekawa. Na pewno nikomu łatwo złota z Adrianem nie oddamy, choć wiem, że pozostałe ekipy przyjadą, aby bić gospodarza. Niech próbują. Ja chcę ten rewelacyjny dla mnie i mojej ekipy sezon zakończyć jeszcze jednym tytułem mistrzowskim.

Stalowcy na pewno na swoim torze są faworytami, a najmocniej powinny im zagrażać ekipy z Torunia, Zielonej Góry i Rybnika. Ostatecznie nie zobaczymy dwóch stałych uczestników przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Zmarzlik wystartuje, ale Piotr Pawlicki z Unii Leszno przygotowuje się do niedzielnego rewanżu w finale ligi, gdzie jego drużyna jest o krok od złota. "Byki" przyślą do Gorzowa rezerwowy skład, tak samo jak walcząca w PGE Ekstralidze o brąz Unia Tarnów,

Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 15, kasy stadionowe zostaną otwarte o godz. 13, a bramy - o godz. 14. Bilety kosztują 20 zł normalny i 10 zł ulgowy. Posiadacze karnetów wchodzą na całoroczne wejściówki. Zamknięta będzie wysoka trybuna.

UCZESTNICY FINAŁU MMPPK W GORZOWIE:

Unia Tarnów: 1. Patryk Rolnicki, 2. Damian Dąbrowski

Stal Gorzów: 3. Bartosz Zmarzlik, 4. Adrian Cyfer, 16. Rafał Karczmarz

ROW Rybnik: 5. Kacper Woryna, 6. Kamil Wieczorek

KS Toruń: 7. Paweł Przedpełski, 8. Oskar Fajfer, 18. Marcin Kościelski

Unia Leszno: 9. Dominik Kubera, 10. Daniel Kaczmarek

ŻKS Ostrovia Ostrów: 11. Oskar Ajtner-Gollob, 12. Norbert Krakowiak

Falubaz Zielona Góra: 13. Krystian Pieszczek, 14. Alex Zgardziński