Wioślarze po raz kolejny opanują Brdę, i to w centrum miasta

W sobotę już po raz 24. w Bydgoszczy odbędzie się Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. W sumie na wodzie pojawi się 36 ósemek. Specjalnym gościem jest minister sportu, Adam Korol, członek legendarnej polskiej czwórki - jeden z ?terminatorów"
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Rywalizacja odbywać się będzie w wyścigach akademickim, seniorów, juniorów i kobiet. - Jeszcze nigdy w historii Wielkiej Wioślarskiej frekwencja nie była tak wysoka. To ważne, ilość przekłada się na jakość. W Bydgoszczy zobaczymy medalistów ostatnich mistrzostw świata - mówi prezes Lotto/Bydgostii Zygfryd Żurawski. Bydgoski klub będzie najliczniej reprezentowany w zawodach. W wyścigu akademickim zobaczymy reprezentacje dwóch bydgoskich uczelni - Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Wyższej Szkoły Gospodarki. Tym razem zabraknie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Osady Lotto/Bydgostii walczyć będą m.in. w wyścigach głównych juniorów (z WTW Warszawa) i seniorów (z AZS UMK Toruń). Tradycyjnie już ostatnim akordem zawodów będzie wyścig ósemek z dwóch brytyjskich uniwersytetów z Oksfordu i Cambridge. - Już po raz dziewiąty będą u nas walczyć - zapowiada Romuald Poślednik, dyrektor Wielkiej Wioślarskiej. - W tym roku ta rywalizacja poświęcona będzie pamięci Daniela Topolskiego, zasłużonego trenera wioślarskiego, który zawsze nam pomagał - dodaje.

Program sobotnich zawodów

13.45 - otwarcie regat,

13.50 - wyścig ósemek akademickich,

14.00 - wyścig ósemek juniorów,

14.12 - wyścig ósemek seniorów,

14.30 - wyścig główny ósemek juniorów,

15.15 - 15.30 - wyścigi sprinterskie osad seniorskich mikstów kajakarek i kajakarzy (półfinały),

15.30 - wyścig ósemek kobiet,

16.10 - 16.25 - wyścigi sprinterskie osad seniorskich mikstów kajakarek i kajakarzy (finały),

16.30 - 16.35 - wyścigi VIP oraz weteranów wioślarstwa na ergometrach wioślarskich,

16.35 - 16.50 - wyścigi smoczych łodzi: reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji - reprezentacja Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (do dwóch zwycięstw),

16.30 - wyścig główny ósemek seniorów,

17.05 - wyścig ósemek uniwersytetów w Oksfordzie i Cambridge.