Koniec rundy dla piłkarza Górnika. Poważna kontuzja

Adrian Basta, zawodnik Górnika Łęczna, nie będzie miło wspominał wygranego meczu z Koroną (2:0). Już po kwadransie musiał opuścić boisko. Jak się później okazało, przerwa w grze może potrwać bardzo długo
Obrońca, a ostatnio skrzydłowy Górnika Łęczna Adrian Basta zerwał więzadła krzyżowe - poinformował menedżer zawodnika Daniel Weber. Przerwa zawodnika w grze może potrwać około pół roku. Basta kontuzji doznał w meczu ligowym z Koroną Kielce po bezpardonowym ataku Kamila Sylwestrzaka.

Ten 26-letni piłkarz, który przed tym sezonem przyszedł do Łęcznej, jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz. Potem występował w Kolejarzu Stróże, bytomskiej Polonii, a ostatnie trzy lata spędził w GKS Bełchatów. W minionym sezonie zagrał w 28 meczach ekstraklasy, w których zdobył dwie bramki. Basta ma także na koncie pięć występów w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21.

W zielono-czarnych barwach jak na razie zagrał w trzech meczach.