Nowy trener zaczyna pracę ze Stilonem od wygranej [ZDJĘCIA]

Gorzowski trzecioligowiec pokonał Piasta Żmigród 2:0 i przesunął się o jedno miejsce w tabeli. Gole dla Stilonu strzelili Łukasz Maliszewski i Paweł Posmyk.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Goście twierdzili, że mimo wszystko w tym spotkaniu nie zasłużyli na porażkę. Jako pierwsi mieli znakomitą okazję do strzelenia gola, ale ją zmarnowali. I właśnie wtedy - jeszcze do przerwy - stracili dwie bramki. W drugiej części Paweł Posmyk nie strzelił rzutu karnego, a od 74. minuty Stilon grał w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Radosław Somrani. Wynik tego spotkania już się jednak nie zmienił. - Wygraliśmy, ale mamy wiele do poprawy - uczciwie przyznał trener Dariusz Borowy, który od tego meczu zmienił na gorzowskiej ławce trenerskiej Artura Andruszczaka.

W następny weekend stilonowcy zagrają na wyjeździe z bezpośrednimi sąsiadami w tabeli - Zagłębiem II Lubin.

STILON GORZÓW - PIAST ŻMIGRÓD 2:0 (2:0)

BRAMKI: Maliszewski (26.), Posmyk (38.)

STILON: Wolarek - Gołdyn, Bil, Somrani Cz, Zawistowski (90. min Szwiec) - Szałas (90. min Timoszyk), Wiśniewski, Świtaj (71. min Mrozek), Maliszewski Ż, Ziajka (90. min Gruszecki) - Posmyk.

WYNIKI Z 8. KOLEJKI:

Stilon Gorzów - Piast Żmigród 2:0, KP Brzeg Dolny - Lechia Dzierżoniów 0:2, Foto Higiena Gać - Piast Karnin 2:0, Formacja Port 2000 Mostki - Karkonosze Jelenia Góra 6:0, Zagłębie II Lubin - Bystrzyca Kąty Wrocławskie 11:0, Polonia Świdnica - Górnik Wałbrzych 1:2, Budowlani Lubsko - Ilanka Rzepin 2:2.

18. Bystrzyca Kąty Wrocławskie813:34
Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 3 bramki, Patryk Bil - 2, Daniel Mrozek - 2, Kordian Ziajka - 2, Łukasz Maliszewski - 1, Damian Szałas - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 1.

Kolejne decyzje w Stilonie: nowy trener odstawia bramkarza