Polska Liga Hokeja Kobiet. Kozice Poznań wysoko pokonały Cracovię [ZDJĘCIA]

Zdecydowanym zwycięstwem PTH Kozic Poznań 7:2 nad Cracovią zakończył się pierwszy w historii stolicy Wielkopolski mecz hokeja na lodzie kobiet.

To był pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten weekend pojedynków w grupie B Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Po bezbramkowej pierwszej tercji żadna z drużyn nie była w stanie strzelić gola także przez pierwszą połowę kolejnej części gry. Przez kolejne pół godziny padło jednak aż dziewięć bramek!

Gwiazdami wieczoru na Lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka były Daria Czachowska, która cztery razy posłała krążek do bramki krakowianek, oraz Iga Schramm i Ewa Podracka. Obie zaliczyły po trzy asysty. Bramki dla Kozic zdobyły ponadto: Ingrid Schramm, Roksana Szymczak i Monika Konopka, a dla pokonanych - Małgorzata Synowiec (przy stanie 2:0 dla poznanianek) i Kinga Niechwiej, gdy zespół gospodarzy prowadził już 7:1.

Oba zespoły zmierzą się ze sobą również w niedzielę o godz. 12. Wstęp na lodowisko przy ul. Ojca Żelazka jest bezpłatny.