Olimpia Zambrów skuteczna w ostatniej akcji. Punkt na wyjeździe

Olimpia zremisowała 2:2 w wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo. To piąty remis II-ligowca z Zambrowa.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Sobotni mecz z dużym animuszem rozpoczęli piłkarze Olimpii. To oni od początku nadawali ton grze. Już w dziewiątej minucie Michał Twardowski miał sytuację sam na sam z bramkarzem Gryfa, lepszy okazał się jednak zawodnik gospodarzy. Kilka minut później na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Łukasz Grzybowski. Piłkę na słupek zdołał jeszcze odbić bramkarz Gryfa, ale dobitka Kamila Zapolnika była skuteczna. Prowadząc zambrowski zespół cofnął się i oczekiwał na ataki gospodarzy. Ci utrzymywali się dłużej przy piłce, próbowali, ale na akcje, które mogłyby się skończyć golem to się nie przełożyło. Do przerwy Olimpia prowadziła 1:0, a zaraz na początku drugiej połowy mogło być 2:0, ale bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Zapolnik. Natomiast w 64. minucie kolejne dośrodkowanie w pole karne Olimpii skończyło się golem dla Gryfa. Piotra Czaplińskiego strzałem głową pokonał Krzysztof Wicki. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Znowu popisał się skutecznym strzałem głową, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Gospodarze mieli jeszcze okazje aby podwyższyć prowadzenie. Nie wykorzystali ich, a Olimpia w 94. minucie pokazała, że warto walczyć do końca. Wyrównującego gola zdobył Arkadiusz Mroczkowski.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Gryf Wejherowo - Olimpia Zambrów 2:2 (0:1)

Strzelcy bramek: Kamil Zapolnik (11.), Arkadiusz Mroczkowski (90.) - Krzysztof Wicki (64. i 76.).

Olimpia: Czapliński - Mroczkowski, Gogol Ż, Porębski Ż, Dziemidowicz - Hryszko (69. Szymański), Kuczałek, Grzybowski, Lemanek (81. Murawski) - Twardowski, Zapolnik.

Gryf: Wichman - Kowalski Ż, Kostuch, Szur, Dampc, Osłowski, Wicon, Kołc Ż (74. Skwiercz), Gicewicz Ż, Wicki, Kuzimski (83. Szymański).

Inne mecze 9. kolejki

Sobota: Błękitni Stargard Szczeciński - GKS Tychy 0:1, Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice 1:0, Raków Częstochowa - Polonia Bytom 0:2, Legionovia Legionowo - Wisła Puławy 1:2, Okocimski Brzesko - Siarka Tarnobrzeg 4:0, Znicz Pruszków - ROW 1964 Rybnik 3:0, Kotwica Kołobrzeg - Stal Mielec 1:0.

Niedziela: Nadwiślan Góra - Radomiak Radom (godz. 16).