Pekao Szczecin Open: galaktyczny Nicolas Almagro już w półfinale

Pojedynek Hiszpana z Serbem Filipem Krajinoviciem zakończył tenisowe ćwierćfinały szczecińskiego challengera. Faworyt publiczności nie zawiódł.
Almagro rozkręca się z każdym dniem. W Szczecinie po raz pierwszy zaprezentował się dopiero w środę, kłopoty miał w czwartek, ale już w piątkowym meczu dnia pokazał swoje nieprzeciętne możliwości. Do stanu 5:5 bój był wyrównany, tenisiści zdobywali punkty na zmianę. Ale gdy tylko Hiszpan zaczął mocniej bić bekhendem, Serb poległ (5:7, 1:6).

I co? Doczekamy się pierwszego triumfu Hiszpana w Szczecinie? Celem Almagro jest powrót do światowej czołówki. Był w niej jeszcze dwa lata temu, ale seria urazów sprawiła, że poleciał w rankingu. Teraz odbudowuje pozycję. Przed tygodniem wygrał challengera w Genui, więc już jest w pierwszej setce rankingu ATP, a na koniec roku "chce być na możliwie najwyższym miejscu".

Swoje ambicje ma również jego przeciwnik w półfinale. Został nim Jan-Lennard Struff. Niemiec przed rokiem dotarł do finału, który przegrał z Dustinem Brownem. Teraz wygląda równie solidnie. Ćwierćfinałowa wygrana z turniejową jedynką Pablo Carreno Bustą jest tego mocnym dowodem.

- Pablo zmusił mnie do szybszego i częstszego biegania. W drugim secie miał nawet piłkę setową, ale byłem maksymalnie skoncentrowany, by nie dopuścić do trzeciego seta - mówił Struff. Wygrał 6:1 i 7:6 (1).

Jak już informowaliśmy na szczecin.sport.pl, wcześniej do półfinału awansowali Ukrainiec Artem Smirnow i Włoch Marco Cecchinato.

Program na sobotę - kort centralny

Godz. 13 Marco Cecchinato - Artem Smirnow

Godz. 15 Jan-Lennard Struff - Nicolas Almagro

Godz. 19.15 finał debla: Tristan Lamasine i Fabrice Martin (Francja) - Federico Gaio i Alessandro Giannessi (Włochy)