Szalpuk w Japonii, Kampa w Finlandii, a ich koledzy z Czarnych są na Słowacji

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom nie będą próżnować podczas najbliższego weekendu. Radomska drużyna pod kierownictwem trenera Raula Lozano pojechała na dwudniowy turniej na Słowację, zaś pozostali gracze Czarnych Artur Szalpuk i Lukas Kampa zaliczają obowiązki reprezentacyjne.
Szalpuk, który wraz z pierwszą reprezentacją Polski przebywa na Pucharze Świata w Japonii świętował ósme zwycięstwo w turnieju. Radomski przyjmujący w meczu z Australią wystąpił w roli zmiennika i zaliczył jeden zdobyty punkt. Biało - czerwoni wygrali z Kangurami 3:0, pozostając niepokonanymi w PŚ. Z kolei rozgrywający Cerradu Czarnych Lukas Kampa przebywa w Finlandii, gdzie reprezentacja Niemiec rozegra dwa mecze towarzyskie z kadrą tego kraju. Przypomnijmy, że nasi zachodni sąsiedzi przygotowują się do startu w mistrzostwach Europy.

Tymczasem pozostali zawodnicy radomskiego przedstawiciela w PlusLidze w piątek po porannym treningu obrali kurs na Preszov (Słowacja). W sobotę i niedzielę (19 - 20 września) zespół trenera Lozano, w ramach turnieju Mirad Cup, rozegra trzy mecze sparingowe. Pierwszego dnia rywalami radomian będą siatkarze KDS Sport Kosice (godz. 13) i Mirad Presov (godz. 18.). Z kolei w niedzielę w samo południe Czarni zmierzą się z Vegyesz RC Kazincbarcika, czołowym zespołem węgierskiej ekstraklasy.