Sport.pl

Trener Stali Gorzów: Dwóch obrotowych i rozgrywający zagrają w niedzielę

Robert Góral i Piotr Książkiewicz, którzy grali w Stali w czasie całego okresu przygotowawczego, ale nie pojechali na pierwszy mecz do Wejherowa, a także Mateusz Kminikowski - był w Gorzowie na przedsezonowych testach - wystąpią w drugiej kolejce, w starciu z Gwardią Koszalin. - Cała trójka została zatwierdzona do gry w naszej drużynie - potwierdził dziś trener Janusz Szopa.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Stal wygrała z Tytanami w Wejherowie 32:27 (relacja z meczu), a w drugiej kolejce, podczas niedzielnego meczu w domu z Gwardią Koszalin będziemy jeszcze mocniejsi kadrowo.

Trudno o Robercie Góralu i Piotrze Książkiewiczu powiedzieć "nowi", bo obu w akcji widzieliśmy już trzy tygodnie temu, podczas pierwszego sparingu Stali w Deszcznie. Obaj nie zagrali jednak w Wejherowie, bo byli zawieszeni przez klub z Zielonej Góry i cały czas trwało załatwianie formalności, aby mogli zagrać w tym sezonie dla Gorzowa. - Dziś mogę już powiedzieć, że Robert i Piotr są zawodnikami Stali - stwierdził trener Janusz Szopa. - Cieszę się, bo to daje nam więcej możliwości w ataku i w obronie. Różne warianty przećwiczyliśmy z nimi w czasie sparingów, teraz to musi zaprocentować w meczach ligowych.

Do Stali przeszedł też 22-latek Mateusz Kminikowski, który w 1. kolejce pomorskiej drugiej ligi zagrał jeszcze w barwach Energetyka Gryfino. W wyjazdowym spotkaniu z SMS II w Gdańsku jego dotychczasowa drużyna przegrała 25:29, a Mateusz rzucił siedem goli. - Z Mateuszem jest inna sprawa, on był u nas na testach przed sezonem - opowiadał Szopa. - Zapisałem go sobie w kajecie i postanowiłem, żeby jednak do nas dołączył, jeszcze wzmocnił konkurencję na kole i w formacji obronnej. On tak samo jak Maciek Polak mieszka w Szczecinie, także będą do nas razem dojeżdżać. Obaj zresztą byli czołowymi graczami Energetyka.

Sezon w domu zaczynamy od starcia z groźną Gwardią Koszalin. - Nie mamy jednak respektu, od pierwszej kolejki budujemy w Gorzowie twierdzę, a z wyjazdów przywieziemy ile się da - powiedział Mateusz Stupiński, skrzydłowy Stali. - Chcielibyśmy przy pomocy naszych kibiców grać tak, aby każdy bał się tu przyjeżdżać. Zapraszam na niedzielę na godzinę 15. Przyjdźcie zobaczyć jak piłka ręczna w Gorzowie znów rośnie w siłę i ma ambitny zespół.

Gorzowski klub informuje, że przygotował dla kibiców po 400 dmuchanych pałek do dopingu w kolorach żółtym i niebieskim. Na meczu pojawi się też klubowa maskotka, która będzie zabawiała publiczność, a podczas przerwy Staluś wcieli się w rolę bramkarza i wybierze dzieci, które będą rzucały rzuty karne. Do wygrania będzie 5 voucherów do Bowling City, słodycze oraz gadżety Stali. W piątek i w sobotę kibice, którzy zakupią bilet i odnajdą na nim pieczątkę klubową, otrzymają dodatkowo karnet do Europarku Krasnala (objazdowe wesołe miasteczko przy miejskiej plaży) na trzy przejazdy na znajdujących się tam urządzeniach. Bilety po 10 i 5 zł są do nabycia w sklepie klubowym w Nova Park i przed meczem w hali. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plPROGRAM 2. KOLEJKI:Stal Gorzów - Gwardia Koszalin (niedziela 20 września, godz. 15, hala przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie), LKS Kęsowo - Szczypiorniak Olsztyn, GKS Żukowo - Cartusia Kartuzy, Energetyk Gryfino - Borowiak Czersk, Sambor Tczew - SMS II Gdańsk, AZS UKW Bydgoszcz - Wybrzeże II Gdańsk, Tytani Wejherowo - Henri Lloyd Brodnica.

1. GKS Żukowo1244:19
2. Henri Lloyd Brodnica1245:26
3. Stal Gorzów1232:27
4. SMS II Gdańsk1229:25
5. Szczypiorniak Olsztyn1223:22
6. Cartusia Kartuzy1223:22
7. Gwardia Koszalin1022:23
8. LKS Kęsowo1022:23
9. Energetyk Gryfino1025:29
10. Tytani Wejherowo1027:32
11. AZS UKW Bydgoszcz1026:45
12. Borowiak Czersk1019:44
Wybrzeże II Gdańsk i Sambor Tczew nie rozegrały jeszcze żadnego spotkania.

Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

Prezes Stali: Piłka ręczna w naszych barwach ma się konsekwentnie rozwijać


Więcej o: