Warmia Olsztyn zrehabilituje się kibicom? Nie będzie łatwo

Po pięciomiesięcznej przerwie piłkarze ręczni Warmii Traveland o ligowe punkty znów powalczą w Olsztynie. Ich rywalem będzie kandydat do gry w ekstraklasie - Spójnia Gdynia.
Dla olsztynian będzie to okazja do zrehabilitowania się swoim kibicom, za ubiegłotygodniową porażkę. Przypomnijmy, że na inaugurację pierwszoligowych zmagań, niespodziewanie przegrali na wyjeździe z MKS-em Poznań 22:27. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że w niedzielę (hala Urania, godz. 15) czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie. Gdynianie ostatnio zdeklasowali Wolsztyniaka Wolsztyn 26:17.

- Przez znaczną część spotkania gra toczyła się bramka za bramkę - mówi Marcin Markuszewski, trener Spójni. - Dopiero w ostatnich 15 minutach osiągnęliśmy przewagę. Było to możliwe dzięki dobrej obronie.

Co poprawiać w swojej grze mają szczypiorniści Warmii Traveland, którzy w tym sezonie planują walczyć o czołowe lokaty. - Ćwiczyliśmy różne warianty ustawienia zespołu w ataku oraz pracowaliśmy nad techniką - mówi Giennadij Kamielin, który po ośmioletniej przerwie ponownie prowadzi zespół z Olsztyna. - Komunikacja zawodników na boisku nie wygląda jeszcze tak jak tego chce. Gdy dochodzi do zmiany zawodników na pozycjach, nie do końca wiedzą, jak się porozumieć.

Porażka Warmiaków w Poznaniu była zaskoczeniem także dla ich najbliższych rywali. - MKS ma wprawdzie kilku dobrych zawodników, lecz nie są tak doświadczeni jak reszta - podkreśla Markuszewski. - Ciężko było spodziewać się, że będą stanowić o sile tej drużyny.

Mimo że to dopiero początek sezonu, to na kolejną stratę punktów nie mogą sobie pozwolić. - Spójnia jest bardzo silnym zespołem, który gra szybką piłkę - zauważa Kamielin. - To dlatego, że występują w tym samym składzie prawie od dwóch lat. I wprawdzie zagraliśmy z nimi sparing przed sezonem [Warmia wygrała 20:16 - red.], to niedzielne spotkanie będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Szkoleniowiec ekipy z Trójmiasta z uznaniem wypowiada się o Giennadiju Kamielinie. - Podczas okresu przygotowawczego było już widać, że zespół z Olsztyna lepiej prezentuje się niż w poprzednim sezonie - zauważa Markuszewski. - To doświadczony trener, który właściwie poustawiał zawodników na boisku. Jestem ciekaw, czy to przełoży się na ich wyniki.

Początek niedzielnego meczu w Uranii o godz. 15 (bilety po 8 i 5 zł).

Pozostałe spotkania 2. kolejki:

- sobota: Mueller MKS Grudziądz - Real Astromal Leszno (godz. 16), Wolsztyniak Wolsztyn - Meble Wójcik Elbląg (17), Sokół Browar Kościerzyna - Wybrzeże Gdańsk (17), Orlen Wisła II Płock - MKS Poznań (18), ŚKRP Świdnica - SMS ZPRP Gdańsk (18), MKS Kalisz - Polski Cukier Pomezania Malbork (18).