Sport.pl

Ruch Chorzów. Browary Tyskie wracają na koszulki!

Browary Tyskie były w 1935 roku jednym z fundatorów stadionu Ruchu Chorzów. Teraz - z okazji 80-lecia obiektu - sponsor wraca na koszulki niebieskich.
Facebook? » | A może Twitter? »


Ruch będzie świętował jubileusz podczas niedzielnego meczu z Legią. To będzie spotkanie rozgrywane na śląską nutę. Piłkarze zagrają w górnośląskich, czyli żółto-niebieskich barwach. Spiker będzie mówił po śląsku. Hostessy też zaprezentują się w śląskich strojach. - Jesteśmy dumni z tego, że możemy towarzyszyć Ruchowi w dniu takiego święta. Dzięki temu uda się połączyć dwa ulubione sporty Ślązaków, czyli piłkę nożną i picie piwa - żartowała Magdalena Kluzka, przedstawiciel marki Tyskie.

Z okazji meczu logo Tyskich trafi na koszulki Ruchu. - Spodobało nam się, że Ruch tak mocno odwołuje się do górnośląskich korzeni. A my chcemy być blisko wszystkiego, co jest związane ze śląską tradycją. Ten mecz to wyjątkowe wydarzenie - dodała Kluzka, która nie wykluczyła, że w przyszłości logo browaru trafi na koszulki niebieskich na stałe.

Co ciekawe, w dniu meczu z Legią nie będzie można się napić piwa z procentami, gdyż będzie to spotkanie podwyższonego ryzyka. Dodajmy, że w 1935 fundatorami stadionu Ruchu było też miasto, tramwaje śląskie i lokalna cementowania. 

Więcej o: