Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie jednak w Katowicach!

Polski Związek Hokeja na Lodzie po raz kolejny zmienił decyzję dotyczącą miejsca organizacji przyszłorocznych mistrzostw świata na zapleczu hokejowej elity. Turniej jednak odbędzie się na Śląsku.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Wygląda na to, że to koniec przepychanek pomiędzy Katowicami, a Krakowem - miastami, które chciały organizować mistrzostwa. Zarząd Polskiego Związku Hokeja na lodzie poinformował w środę, że zawody odbędą się jednak na Śląsku. Areną zmagań będzie katowicki Spodek.

- Najważniejsze, że porozumienie zostało osiągnięte. W zarządzie nie musimy się wszyscy ze wszystkim zgadzać, ale ważne, żebyśmy razem ciągnęli ten wózek w jedną stronę. Wierzę, że tak teraz będzie - mówi Mariusz Wołosz, wiceprezes związku.

Przypominamy, że Wołosz głośno protestował, gdy Dawid Chwałka, prezes PZHL-u firmował anulowanie uchwały, która już wcześniej przesądzała o tym, że mistrzostwa odbędą się w Katowicach.

W mistrzostwach, które odbędą się w dniach 23-29 kwietnia oprócz Polski wezmą również udział Austria, Słowenia, Japonia, Włochy i Korea Południowa.