Sport.pl

Puchar Świata. Szóste zwycięstwo Polaków, trzecia nagroda dla Bartosza Kurka

Siatkarska reprezentacja Polski pokonała w środę w Japonii podczas Pucharu Świata Kanadę 3:1, a nagrodę dla najlepszego gracza meczu dostał Bartosz Kurek, nowy atakujący Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKurek odebrał już taką nagrodę po raz trzeci w tym turnieju. Tym razem znów był najlepiej punktującym graczem spotkania, ale o jego obliczu decydowali także inni siatkarze. Organizatorzy wybrali jednak jego i podarowali kolejną już maskotkę. Bartosz Kurek zdobył łącznie 21 punktów dla Polaków, mając 53-procentową skuteczność ataku. Zaliczył też dwa bloki i dwa asy.

Oprócz niego w ekipie biało-czerwonych zagrało także dwóch innych siatkarzy Asseco Resovii, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga. Ten pierwszy zdobył 14 punktów, drugi 4. Nowakowski w ataku miał 71-procentową skuteczność i podobnie jak Kurek dołożył po dwa punkty w bloku i zagrywce. Drzyzga w ataku zdobył dwa punkty, a po jednym w zagrywce i bloku.

Polacy z kompletem zwycięstw zajmują drugie miejsce w tabeli Pucharu Świata. Kolejny mecz rozegrają w czwartek o godz. 5.10 z Egiptem.

Dream team w Asseco Resovii? Oto skład mistrzów Polski [FOTO]


Więcej o: