Sport.pl

Ruch Chorzów. Dariusz Smagorowicz: Jesteśmy klubem całego Śląska

Ruch Chorzów zagra z Legią Warszawa w żółto-niebieskich barwach. Kibice też mają przyjść na stadion zaopatrzeni we flagi Górnego Śląska. Śląskich klimatów będzie w niedzielę na Cichej jeszcze więcej.
 

W najbliższą niedzielę Ruch będzie świętował 80-lecie stadionu przy Cichej. Najważniejszym punktem jubileuszu będzie mecz z Legią, któremu będzie towarzyszyła niecodzienna otoczka.

Zanim na boisko wybiegną ligowcy odbędzie się mecz dzieci w niebieskich koszulkach z Wartą Poznań. Tą samą Wartą, która 80 lat temu zagrała na otwarcie obiektu.

Na stadion wróci też Omega. Historyczny zegar pożegnał się z Cichą sześć lat temu. Na razie nie udało się postawić nowej konstrukcji zegara, więc zegar pojawi się na chorzowskim obiekcie symbolicznie. Kibiców zaskoczy również spiker, który w niedzielę ma opisywać boiskowe zdarzenia wyłącznie po śląsku.

Bardziej śląski ma być też Ruch, który po raz pierwszy zagra w niebiesko-żółtych koszulkach. Na strojach znajdzie się również herb Górnego Śląska. Flagi regionu zabiorą też na stadion kibice chorzowskiej drużyny.

- Chcemy w ten sposób podziękować i oddać szacunek wszystkim Ślązakom, dzięki którym 80 lat temu powstał nasz stadion. Często mówię, że mamy ambicje, żeby być klubem całej aglomeracji. Nasza historia, ale też i dzisiejsze czasy pokazują, że tak właśnie jest. Fan kluby Ruchu są rozsiane po całym Śląsku. Zapracowali na to także budowniczowie stadionu, którzy przecież nie wywodzili się tylko z Chorzowa - przypomina Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

Więcej o: