Zapisy na "Z podwórka na stadion". To największy turniej w Europie

Trwają zapisy do turnieju "Z podwórka na stadion". Mogą w nim zagrać dziewczęta i chłopcy do 8., 10. i 12. roku życia. Nagrodą główną jest zaproszenie na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą biało-czerwonych. Drużyny zgłaszać można jeszcze do 25 września.
Na początek odbywają się rozgrywki na poziomie gmin i powiatów. Są one przeznaczone dla zespołów ze szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych podmiotów, np. stowarzyszeń i fundacji. Drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie turnieju zpodworkanastadion.pl. Zapisy do XVI edycji trwają do 25 września. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają koszulkę piłkarską. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już na przełomie września i października.

Po etapie gminnym odbywają się rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, a potem finał ogólnopolski. Już po raz trzeci zwycięzców "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" poznamy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecze finałowe XVI edycji rozegrane zostaną 2 maja, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że podczas swojej 15-letniej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego.