Ruch Chorzów. Niebiescy zagrają z Legią w barwach Górnego Śląska!

Ruch Chorzów uczci 80. urodziny stadionu w niecodzienny sposób. Niebiescy po raz pierwszy w historii klubu zagrają w żółto-niebieskich barwach.


Niebiesko-białe to tradycyjne barwy chorzowskiego klubu. W najbliższej kolejce Ruch jednak zaskoczy. Z okazji 80-lecia stadionu chorzowski zespół zagra na żółto-niebiesko, czyli w barwach Górnego Śląska.

Na koszulki zespołu trenera Waldemara Fornalika trafi również herb regionu. Ma to być ukłon w stronę mieszkańców Górnego Śląska, bo to również dzięki ich zaangażowaniu i pieniądzom powstał przed laty obiekt przy Cichej.

Żółta koszulka, niebieskie spodenki i żółte getry - to w tym sezonie wyjazdowy strój piłkarzy Ruchu, który do meczu z Legią nie był jeszcze w użyciu. "Barwy nowych strojów nie są przypadkowe. Mają one podkreślać śląskość Ruchu, najbardziej utytułowanego klubu w regionie. Klubu, który Ślązacy założyli, grali w jego barwach i stanowili o jego sile. To także Ślązacy przez dziesięciolecia wspierali piłkarzy niebieskich dopingiem, prowadząc do największych sukcesów. Krótko mówiąc, nowe stroje to ukłon w stronę Górnego Śląska, w którego tradycjach Ruch tak mocno jest zakorzeniony. Jednocześnie nowe trykoty idealnie wpisują się w założenia realizowanego przy Cichej projektu "14 powodów do dumy" - informuje klub.