Nasza Ala wygrała bieg sprinterski na Stadionie Narodowym

Na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się lekkoatletyczny memoriał Kamili Skolimowskiej. W imprezie z powodzeniem rywalizowała Alicja Fiodorow, zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start.
Zmagania poświęcone zmarłej w 2009 roku wybitnej polskiej lekkoatletce mają swoją renomę. W tym roku lista startowa zawierała nazwiska blisko 50 zawodników i zawodniczek (w tym medalistów), którzy nie tak dawno rywalizowali o medale na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie.

Organizatorzy nie zapomnieli także o lekkoatletach niepełnosprawnych. Dla tych sportowców zaplanowano m.in. biegi sprinterskie na 100 metrów. W rywalizacji pań walczyła Alicja Fiodorow. Radomska paraolimpijka spisała się wyśmienicie, wygrywając rywalizację. Sprinterka Startu uzyskała 12.77 sek.

- Wynik jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata niepełnosprawnych w Doha - napisała radomianka na swoim profilu na facebooku.

Tymczasem zmagania lekkoatletów na PGE Narodowym oglądało ponad 18 tysięcy widzów. Fani podziwiali m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka, który rzucił młotem na odległość 81.99 metra. Z kolei paraolimpijczyk Bartosz Tyszkowski ustanowił w swojej kategorii rekord świata w rzucie dyskiem.