Olsztyn Biega! wraca do parku Kusocińskiego. Dystans 5 km

Po wakacyjnej przerwie miłośnicy biegania z Olsztyna ponownie swoich sił będą mogli spróbować na dystansie 5 kilometrów. Tym razem w ramach akcji ?Olsztyn Biega!? wystartują w parku im. Janusza Kusocińskiego.
Zaledwie tydzień po Półmaratonie Jakubowym na miłośników aktywnego wypoczynku czeka kolejne wyzwanie. - Po wakacjach wracamy z 5-kilometrową trasą - mówi Adam Dowgird, organizator z ramienia Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan". - Nie potrzeba do tego specjalistycznych planów treningowych, bo to dystans osiągalny dla każdego.

Tak jak w poprzednich edycjach "Olsztyn Biega!" i tym razem po ukończeniu zmagań wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody. - Nie będziemy nagradzali pierwszych trzech miejsc, ponieważ chcemy dać szanse każdemu, niezależnie od osiągniętego wyniku - tłumaczy Dowgird. - Tym bardziej że najszybsze osoby będą nagrodzone po całym sezonie.

I dodaje: - Dla wszystkich przygotowaliśmy także nagrodę gwarantowaną. Aby ją otrzymać, w ramach akcji "Olsztyn Biega!", trzeba przebiec określoną liczbę kilometrów w naszych imprezach [30, 56 i 76 km - red.]. Wiele osób wciąż ma szanse, by otrzymać taki upominek. Dlatego też polecam sprawdzić każdemu, jaki dystans dotychczas pokonał.

W niedzielę nie bez znaczenia dla biegaczy będzie pogoda. - Taka temperatura jak obecnie jest idealna - tłumaczy Dowgird. - Nie ma ulewnych opadów, a słońce też nie doskwiera. Życzylibyśmy sobie, by takie warunki były również w niedzielę. Z drugiej strony, jeżeli ktoś chce wystartować, to zrobi to bez względu na warunki atmosferyczne. Robiliśmy już zawody w deszczu i miało to niewielki wpływ na frekwencje.

Start biegu głównego na 5 kilometrów zaplanowano na godz. 10.15. Przed nim do zmagań przystąpią dzieci w kilku kategoriach wiekowych - do 6 lat, 6-9 lat oraz 10-16 lat. Najmłodsi z nich pobiegną zaś na 250 m, a pozostałe dwie kategorie odpowiednio na 950 m oraz 1,76 km. Co ważne, przed każdą próbą zaplanowano wspólną rozgrzewkę, która odbędzie się przy muzyce, a na mecie nie zabraknie pamiątkowych medali oraz smacznego poczęstunku.

Zapisać się można na dwa sposoby. Za pośrednictwem strony internetowej superczas.pl, gdzie rejestracja potrwa do środy. Kto nie zdąży, będzie miał jeszcze okazję zgłosić się osobiście w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 1 Maja lub w niedzielę w biurze zawodów (hol pod trybunami pływalni "Aquasfera"). Spóźnialscy muszą się jednak liczyć z większymi kosztami. I tak za młodzież w wieku 6-16 lat trzeba będzie zapłacić nie 15 zł a 25 zł, a osoby powyżej 16. roku życia wydadzą 40 zł zamiast 25 zł. Opłata dla dzieci do lat 6 jest niezmienna i wynosi 10 zł.

Przypominamy jednocześnie, że osoby, które wcześniej się zarejestrowały, mogą już odbierać pakiety startowe w siedzibie MIT (do piątku w godz. 10-18, w sobotę 10-16) oraz w biurze zawodów (niedziela godz. 8-9.45). Patronem medialnym imprezy jest "Wyborcza Olsztyn".

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.