Stal Mielec - Legionovia Legionowo 1:1. Zabrakło skuteczności

Zespół Stali Mielec wciąż jako jedyna drużyna pozostaje bez porażki. Piłkarze trenera Janusza Białka w spotkaniu kończącym 8. kolejkę II ligi zremisowali przed własną publicznością z Legionovią Legionowo 1:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Niedzielny mecz znakomicie ułożył się dla Stali Mielec. Sześć minut po rozpoczęciu gry fantastycznym uderzeniem z blisko 30. metrów popisał się Jakub Żubrowski. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i po decyzji sędziego liniowego arbiter główny, Michał Zając wskazał na środek boiska. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 18. minucie ładnej bramki Żubrowskiemu pozazdrościł Omar Monterde. Hiszpan przymierzył z rzutu wolnego i w Mielcu był remis 1:1.

Po stracie gola gospodarze mogli znów szybko wyjść na prowadzenie. Świetnie jednak zachował się bramkarz Legionovii Legionowo, Mikołaj Smyłek, który wybronił strzał głową Sebastiana Zalepy. Golkiper Legionovii nieźle radził sobie również po przerwie. Najpierw w ostatniej chwili przechwycił podanie Bartosza Nowaka do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Cholewiaka, a za chwile wybronił groźne uderzenie Sebastiana Łętochy.

Stalowcy parli na bramkę Legionovii. Znów na listę strzelców próbował wpisać się Łętocha. Napastnikowi dośrodkował aktywny na lewej stronie Krystian Getinger, ale uderzenie głową Łętochy było za lekkie, by Smyłek skapitulował. Szczęścia nie miał również Cholewiak, który trafił tylko w boczną siatkę po podaniu Kamila Raduljego. W 81. minucie gości uratowała natomiast poprzeczka, po tym jak Smyłek sparował strzał Cholewiaka. Piłka trafiła jeszcze w Łętochę i wciąż był remis.

Mimo remisu Stal utrzymała pierwsze miejsce w tabeli. Po 8. kolejkach zespół trenera Janusza Białka ma na koncie 20. punktów. Trzy więcej od innego zespołu z Podkarpacia, Siarki Tarnobrzeg.

Bramki: Żubrowski (6.) - Monterde (18.)

Stal: Libera - Sulewski Ż, Zalepa, Bierzało Ż, Getinger - Duda, Żubrowski Ż (58. Radulj), Nowak (75. Marciniec) - Prokić (46. Cholewiak), Prejs (66. Bożek), Łętocha Ż.

Legionovia: Smyłek - Grzelak, Grudniewski, Leustek, Goliński - Kwiatkowski, Tlaga (34. Milewski), Garyga (55. Kozłowski), Monterde Ż, Zawodziński - Kitliński (66. Jankowski).