Zimny prysznic dla szczypiornistów Warmii. Porażka w Poznaniu

Piłkarze ręczni Warmii Traveland Olsztyn nie będą mile wspominali inauguracji sezonu 2015/2016. W pierwszej kolejce niespodziewanie przegrali na wyjeździe z drużyną MKS Poznań 22:27.
Od początku sobotniego spotkania gra była wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Warmia Olsztyn, dla której był to debiut w nowym składzie, miała wyraźne problemy z pokonaniem dobrze dysponowanym tego dnia bramkarzem gospodarzy Bartoszem Badowskim. To w dużej mierze dzięki jego postawie MKS Poznań na przerwę schodził przy dwupunktowym prowadzeniu 12:10.

- Od pierwszych akcji prezentowaliśmy się dobrze w obronie - mówi Mateusz Gawryś, bramkarz Warmii Traveland. - Do 20. minuty była twarda i równa walka na parkiecie. Później coś zacięło się w naszej grze.

W drugiej połowie podopieczni trenera Giennadija Kamielina wciąż mieli problemy z trafianiem do siatki. - Przez pewien okres nie mieliśmy koncepcji na grę w ataku - przyznaje Gawryś. - Moim zdaniem także sędziowie trochę pomogli gospodarzom. Odgwizdywali dziwne faule i rzuty karne. Takich sytuacji w sobotę było kilka.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania zespół MKS-u miał już sześć punktów przewagi. I wprawdzie szczypiorniści Warmii Traveland starali się jeszcze odrabiać straty, to ostatecznie musieli pogodzić się z porażką 22:27. - Walczyliśmy do samego końca, ale zmarnowaliśmy kilka dogodnych akcji - przyznaje bramkarz zespołu z Olsztyna. - Być może zmęczenie też dało się niektórym we znaki.

- Przegraliśmy zasłużenie - nie pozostawia złudzeń szkoleniowiec Giennadij Kamielin. - Dodatkowo nie rzuciliśmy dwóch rzutów karnych, które bezwzględnie powinniśmy byli wykorzystać. Moim zdaniem za łatwo poszły nam przedsezonowe sparingi, a w meczu ligowym dostaliśmy kubeł zimnej wody. Teraz myśli już o kolejnym pojedynku, w którym zamierzamy walczyć o komplet punktów.

Następnym przeciwnikiem Warmii Traveland będzie Spójnia Gdynia, a spotkanie to odbędzie się 20 września w hali Urania.

MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 27:22 (12:10)

MKS: Góral, Badowski - Tokaj 7, Bekisz 6, Pochopień 4, Przedpełski 3, Łączkowiak 3, Leder 2, Klopsteg 1, Bartłomiejczyk 1, Narożny, Niedzielski, Niedzielak.

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Malewski 8, Królik 5, Żółtak 2, Droździk 2, Dzieniszewski 2, Koledziński 2, Sikorski 1, Piotr Deptuła, Krawczyk, Paweł Deptuła.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: SMS ZRPR Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 28:25; Spójnia Gdynia - Wolsztyniak Wolsztyn 26:17; Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno 23:20; Wybrzeże Gdańsk - MKS Kalisz 23:22; Polski Cukier Pomezania Malbork - ŚKRP Świdnica 26:20; Sokół Browar Kościerzyna - Mueller MKS Grudziądz 29:23.