Greg Hancock wygrywa Grand Prix Słowenii. Peter Kildemand trzeci

Świetnie w sobotnim Grand Prix Słowenii zaprezentowali się żużlowcy PGE Stali Rzeszów. Zawody w Krsko wygrał Greg Hancock, a Peter Kildemand zajął trzecie miejsce.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

45-letni Greg Hancock po raz kolejny pokazał klasę. Podczas zawodów Grand Prix Słowenii jeżdżący na co dzień w barwach PGE Stali Rzeszów Amerykanin był poza zasięgiem rywali. Hancock w siedmiu startach przywiózł aż sześć kompletów punktów. W półfinale przyjechał przed kolegą z drużyny, Peterem Kildemandem, Jasonem Doylem i Chrisem Holderem. W finale z kolei Amerykanin wyprzedził Taia Woofindena, Kildemanda i Nicki Pedersena. Łącznie Hancock w słoweńskim Krsko wywalczył 20 punktów. Dwa oczka mniej zdobył Woffinden, a z 13 punktami zawody ukończyli Kildemand i Pedersen. Na najniższym stopniu podium stanął żużlowiec PGE Stali, który w finałowym biegu wyprzedził Pedersena.