Lech Poznań sam wybierze organizację, która otrzyma 1 euro z każdego biletu meczu z Belenenses Lizbona

- Otrzymaliśmy informację, że możemy sami wybrać organizację pomagającą uchodźcom, na którą zostanie przekazane 1 euro z każdego biletu meczu Ligi Europejskiej z Belenenses Lizbona w ramach akcji #90MinutesForHope - mówi rzecznik prasowy Lecha Poznań Łukasz Borowicz. Jak dodaje, klub wyboru jeszcze nie dokonał
Lech Poznań tłumaczy, że podczas piątkowej konferencji prasowej, na której ogłosił wzięcie udziału w akcji #90MinutesForHope, nie wiedział jeszcze, iż może takiego wyboru dokonać. - Wieczorem tego samego dnia ECA poinformowało kluby uczestniczące w akcji #90MinutesForHope, że zebrane środki zostaną przekazane jednej lub kilku wiarygodnym organizacjom działającym w Europie, których statutowym celem jest wspieranie uchodźców. Decyzja o tym, która lub które organizacje zostaną wybrane, zostanie podjęta w najbliższym czasie - czytamy w komunikacie.

Lech Poznań wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań pragnie wskazać jedną z takich organizacji i w dalszej kolejności zachęcić również innych członków ECA do wsparcia właśnie tej kandydatury.