Trener Lecha Poznań Maciej Skorża: Wystawimy optymalny skład. Optymalny na tę chwilę

Szkoleniowiec Lecha Poznań Maciej Skorża dość dobrze opanował sztukę dyplomatycznego odpowiadania na pytania. W kwestii składu na mecz Lecha z Podbeskidziem Bielsko-Biała rzekł: - Wreszcie wystawimy optymalny skład. Optymalny na tę chwilę
To mniej więcej tak, jakby powiedzieć, że Lech Poznań może wystawić wszystkich swoich graczy, z wyjątkiem tych, których nie może wystawić. Do takowych należą Marcin Robak czy Darko Jevtić, którzy wciąż trenują indywidualnie. Poza nimi jednak Lech może wystawić wszystkich, optymalnie na ten moment.

Do gry gotowi są również Dawid Kownacki i Karol Linetty. Trener Maciej Skorża zaprzeczył, jakoby ten drugi miał jakiekolwiek inne problemy zdrowotne poza neurologicznymi po uderzeniu w głowę piłkę przez Jakuba Błaszczykowskiego na treningu kadry narodowej. - Karol Linetty odnosi urazy dość często, ale potrafi sobie z tym radzić. Każda kontuzja hamuje rozwój zawodnika, ale też nie przesadzajmy. Piłkarz jest pod opieką specjalistów i nic mu nie grozi - mówi trener Maciej Skorża. Dodał, że jego celem jest zmniejszenie liczby urazów w zespole.

Jak dodał trener Maciej Skorża, pod znakiem zapytania w sobotnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała stoi także występ kilku zawodników, którzy mają infekcję. Szkoleniowiec jednak odmówił podania ich nazwisk.

Mecz Lecha Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała rozpocznie się w sobotę o godz. 20.30.