Transfery. Lech Poznań testował 16-letniego Słowaka, ale ten wybrał Lazio Rzym

16-letni Słowak Denis Petro podpisał kontrakt Lazio Rzym. Młody zawodnik był na przełomie maja i czerwca testowany przez Lecha Poznań, ale ostatecznie wybrał ofertę z Włoch.
Lech Poznań na przełomie maja i czerwca tego roku testował dwóch młodych piłkarzy ze Słowacji - Denisa Petro i Petera Kolesara. Petro to 16-letni obrońca, z kolei rok starszy Kolesar gra na pozycji pomocnika. Petro był zadowolony z testów w Lechu, chwalił się tym nawet na Instagramie:

#Trial#Lech#Poznań#je#to#tu#v#pohode#aj#ke`#nie#nerozumieme ???? #GODisgreat

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Denis Petro (@deni.petro6)

Denis Petro ani jego kolega do "Kolejorza" jednak nie trafili. Kolesar wrócił do swojego klubu - MFK Michalovice, z kolei Petro jeszcze będąc w Polsce dostał propozycję z Włoch.

Przed tygodniem 16-latek podpisał kontrakt z Lazio Rzym, trzecim zespołem minionego sezonu we włoskiej Serie A. Młody obrońca będzie póki co występował w Primaverze - tamtejszym odpowiedniku Centralnej Ligi Juniorów. - Na pewno bardzo się cieszę, że mogę przenieść się do takiego klubu jak Lazio. Byłem bardzo zdenerwowany aż do ostatniego dnia negocjacji. Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło, jestem bardzo zadowolony - mówi młodzieżowy reprezentant Słowacji w rozmowie z krajowymi mediami.