Puchar Świata. Bartosz Kurek załatwił Rosjan. Polacy wygrywają 3:1

Atakujący Asseco Resovii i reprezentacji Polski Bartosz Kurek zaliczył drugi znakomity występ podczas Pucharu Świata, który odbywa się w Japonii. Polacy w środę pokonali 3:1 Rosjan, a nowy siatkarz Asseco Resovii znowu został wybrany na najlepszego gracza meczu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Zresztą całkowicie zasłużenie. Kurek zagrał znakomite zawody, będąc absolutnym liderem reprezentacji Polski. Nasi siatkarze pokonali zawsze mocną kadrę Rosji 3:1, ale mogli wygrać nawet 3:0. W pierwszym secie stracili jednak wysoką przewagę (24:20) i musieli gonić wynik. Gonili znakomicie, odrabiając spore straty w drugim i czwartym secie, wygrywając ostatecznie dość pewnie, choć na przewagi.

W każdym momencie spotkania Bartosz Kurek był najpewniejszym punktem naszej ekipy, punktował nie tylko w ataku, ale także w bloku i w polu zagrywki. Przy serwach atakującego reprezentacja Polski dostawała także sporo piłek po złych przyjęciach rywali. Ostatecznie Kurek zakończył spotkanie z 25 punktami na koncie. W ataku miał 54-procentową skuteczność, choć wiele razy musiał bić na podwójnym lub potrójnym bloku, a niejednokrotnie też z niedokładnych i sytuacyjnych piłek. Atakujący reprezentacji Polski i Asseco Resovii zdobył też trzy punkty blokiem i kolejne trzy asami, choć zdecydowanie więcej jego zagrywek dawało punkty Polakom po kontrach.

Od początku spotkania na boisku występował też środkowy Asseco Resovii Piotr Nowakowski, który jednak w czwartym secie został zmieniony. Do tej pory zdobył 5 punktów, przy 43-procentowej skuteczności w ataku i dwóch blokach.

W pierwszym secie na podwójną zmianę pojawił się także rozgrywający mistrzów Polski Fabian Drzyzga, który wrócił na boisko także w trzeciej partii, a wobec kontuzji Grzegorza Łomacza dokończył to spotkanie. Zdobył jeden punkt po zagrywce.

W czwartej Polaków czeka kolejny mecz w Pucharze Świata. O godz. 8.10 czasu polskiego zmierzą się z Argentyną.