"Dziesiątka" ma nowe boisko [ZDJĘCIA]

Pospolite ruszenie mieszkańców gorzowskiego Zawarcia i nie tylko, oddanych prawie 4 tysiące głosów i dziś widzimy efekt tych działań - nowoczesne boisko przy Szkole Podstawowej nr 10 wykonane za blisko 350 tys. zł. - Nie ma lepszego miejsca na zachęcenie do głosowania w kolejnym budżecie obywatelskim. Tu już mieszkańcom się udało, oni wskazali, że dzieciaki potrzebują takiego boiska i mieli rację. Za chwilę zaczynamy kolejne głosowanie, tym razem na 104 wnioski, do wydania jest 2 mln zł - powiedział Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Podpytaliśmy nauczycieli wychowania fizycznego jak to faktycznie jest ze sportem w "dziesiątce". Okazuje się, że tych lekcji unika tu niewielu, a przedstawiciele SP nr 10 biorą udział we wszystkich możliwych rozgrywkach, zdobywają medale, uczestniczą też w czwartkach lekkoatletycznych. - Nasze dzieciaki po prostu zasłużyły sobie na znacznie lepsze warunki, na doskonalenie swoich umiejętności i rozwój fizyczny na komfortowym boisku - mówiła Irena Pałasz, dyrektor szkoły. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie odezwali się na nasz apel, wsparli nasz pomysł swoimi głosami. To świetne boisko należy teraz do każdego z was.

W "dziesiątce" można grać w piłkę nożną, koszykówkę (kosze mają praktyczne, metalowe siatki), siatkówkę, a także w piłkę ręczną. Nowoczesna nawierzchnia jest bezpieczna dla dzieciaków. I tylko wypada im życzyć, aby teraz pogoda dopisywała jak najdłużej i młodzi mogli się od razu nową atrakcją nacieszyć. - Boisko będzie otwarte dla wszystkich, zapraszamy nawet od siódmej rano - dodała dyrektor szkoły.

Była oczywiście część oficjalna, występy, przecinanie wstęgi, ksiądz święcący boisko "aby kontuzji było tu jak najmniej". I widzieliśmy też pierwsze strzały na bramkę, rzuty do kosza. Od dziś zostawiamy już całe boisko dla młodzieży i mieszkańców Zawarcia. Będzie wszystkim długo i owocnie służyć - to pewne. Także Patrykowi, Dawidowi, Emilowi czy Ali. To są jedni z wielu małych bohaterów tej udanej akcji. Zbierali głosy w domach, sklepach, przy stadionie. I byli naprawdę skuteczni. Im też należy się wielkie dziękuję!