Nowa odsłona akcji Lech na Landach. Najpierw "Kolejorz" odwiedzi Szamotuły

W środę 9 września w Szamotułach odbędzie się pierwsza odsłona akcji "Lech na Landach" w nowym sezonie. Tym razem "Kolejorz" chce zachęcać do aktywności i zdrowego stylu życia całe rodziny.
W programie pikniku sportowego w Szamotułach jest tradycyjnie trening z pierwszym zespołem Lecha Poznań, ale także konsultacja z klubowym dietetykiem. Piłkarze "Kolejorza" chcą zwrócić uwagę na nieprawidłowy styl życia oraz problem otyłości, głównie wśród dzieci. Fakty są niepokojące. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie.

Z pomocą postanowił ruszyć Lech Poznań. Okazją jest start kolejnej odsłony akcji "Lech na Landach", w ramach której piłkarze pierwszej drużyny i sztab trenerski odwiedzają wielkopolskie miejscowości. Tym razem szczególny nacisk będzie położony na promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej głównie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Wielkopolsce.

W ramach otwartych pikników sportowych organizowanych przez klub i jego partnerów, będzie można spotkać się i potrenować z piłkarzami pierwszej drużyny Lecha, pod okiem trenerów Lech Poznań Football Academy. Klubowy dietetyk wprowadzi w tajniki zdrowej, sportowej diety. Będzie można także za darmo przejść badanie tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz uzyskać cenne, żywieniowe porady.

Pierwszym przystankiem akcji Lech na Landach będą Szamotuły, gdzie prężnie działa fanklub FC Szamotuły. Piknik odbędzie się w środę, 9 września na terenie Centrum Sportu Szamotuły. Początek imprezy o godzinie 16.

W październiku "Lech na Landach" odwiedzi Kościan, a w listopadzie - Czerwonak. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.