Ruch Chorzów. Maciej Urbańczyk: Wielkie Derby Śląska to mecz inny niż wszystkie

Pomocnik Ruchu Chorzów Maciej Urbańczyk, który ostatni tydzień spędził na zgrupowaniu kadry U-20, wrócił na Cichą opromieniony wygranymi nad Szwajcarią i Niemcami. 

Zostań najlepszym managerem w lidze!Urbańczyk wystąpił w dwóch meczach reprezentacji U-20. Biało-czerwoni w ramach towarzyskiego Turnieju Czterech Narodów pokonali Szwajcarię 1:0 i Niemcy 2:1.

- Cieszę się, że udało nam się wygrać z Niemcami, bo wiadomo, jak wyglądają mecze pomiędzy naszymi reprezentacjami. Zawsze towarzyszy im dodatkowa motywacja. W tym spotkaniu dopisało nam trochę szczęścia, ale też ważna była walka i determinacja całej drużyny - ocenia defensywny pomocnik.

Urbańczyk zapewnia, że w czasie pobytu na kadrze jego forma nie uleciała. - Nie ma prawa, bo przecież jesteśmy cały czas w treningu. Kadra to nie wakacje. Tam też ciężko ćwiczymy. Czasem mieliśmy nawet zajęcia dwa razy dziennie. Wszyscy jesteśmy zdrowi, nikt nie złapał żadnej kontuzji, dlatego nie ma się czego obawiać - mówi Urbańczyk i wyczekuje już derbowego spotkania z Górnikiem.

- Nie da się całkowicie odciąć od otoczki, która towarzyszy Wielkim Derbom Śląska, bo jest to mecz całkiem inny niż wszystkie. W szczególności dotyczy to zawodników, którzy tak jak ja wywodzą się stąd, ze Śląska. Tym spotkaniom zawsze towarzyszy dodatkowy smaczek i czeka się na nie całą rundę. Nie podpalamy się jednak za bardzo, tylko robimy swoje - dodaje.

Kto wygra 104. Wielkie Derby Śląska?