Petra poznała rywali na turnieju na Wyspach Kanaryjskich

Płoccy piłkarze ręczni plażowi poznali rywali, z którymi zagrają na turnieju mistrzów na Wyspach Kanaryjskich (5-8 listopada). - To ścisła europejska czołówka. Będzie piekielnie trudno o dobry wynik, ale lubimy wyzwania - mówi Artur Niesłuchowski, prezes BHT Auto Forum Petra Płock.
Europejska Federacja Piłki Ręcznej na tegoroczne zawody zaprosiła 12 drużyn, to o dwie więcej niż w ubiegłym roku. Oprócz Petry zagrają: BHC Detono Zagrzeb (Chorwacja), HEI Skaering (Dania), CBMP Ciudad de Málaga (Hiszpania), Sand Devils (Niemcy), A.C. Kiklopes Alexandroupolis Beach Boys 2012 (Grecja), HIR-SAT Keszthely BHC (Węgry), Paksoft Camelot (Holandia), Os Gordos (Portugalia), "Ekaterinodar" Krasnodar (Rosja), Lloret Beach Espana (Szwajcaria) oraz Team Sweden (Szwecja).

Wyjazd Petry na Wyspy Kanaryjskie jest nagrodą za wyśmienity sezon.

- Z takimi zespołami jak Detono, Ekaterinodar czy Sand Devils mieliśmy już okazję grać - dodaje prezes BHT Auto Forum Petra Płock. - Znamy też możliwości zawodników z Węgier, Szwajcarii czy ze Szwecji, którzy prezentują wysoki poziom.

Trzeba jednak wiedzieć, że na tak prestiżowy turniej jak na Wyspach Kanaryjskich, każda drużyna się zbroi. - Zespoły z tego samego kraju łączą się, tworzą jeden silny skład - zaznacza Artur Niesłuchowski. - Niektórzy wzmacniają się zawodnikami z całego świata. Tym tropem poszli Grecy, gospodarze poprzedniego turnieju finałowego, którzy mieli w składzie... Brazylijczyków, uznawanych za najlepszych w piłce ręcznej plażowej.

- My stawiamy na swoich, sprawdzonych ludzi z Płocka. W składzie, oprócz Łukasza Niedzielaka i Adriana Fiodora, będziemy mieć chłopaków z Orlen Wisły II Płock - podkreśla Niesłuchowski. - Choć wszyscy mają obowiązki w klubie, to jednak na turniej na Wyspach Kanaryjskich będziemy mieć wszystkich do dyspozycji. Zawody na Wyspach Kanaryjskich zostaną rozegrane w przerwie ligowej.

Do 1 października Petra musi zgłosić organizatorom szeroki 16-osobowy skład, ale na turniej pojedzie tylko 12 wybrańców. Termin zgłoszeń ostatecznej kadry mija 27 października.