Sport.pl

Puchar Świata siatkarzy. Bartosz Kurek najlepszym graczem, Nowakowski i Drzyzga też grali

Trzech siatkarzy Asseco Resovii wystąpiło w pierwszym meczu Polaków podczas Pucharu Świata siatkarzy w Japonii. Polacy wygrali 3:0 z Tunezją, a Bartosz Kurek został najlepszym graczem meczu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKurek nie był jednak najlepiej punktującym siatkarzem biało-czerwonych. Więcej, bo 15 punktów, zdobył Rafał Buszek. Kurek, nowy atakujący Asseco Resovii, uzbierał 13 punktów. W ataku miał 61-procentową skuteczność, a do tego dołożył dwa asy i dwie obrony.

Od początku spotkania na boisku występował też Piotr Nowakowski, którego w drugim secie zmienił Karol Kłos. Co ciekawe, żaden z nich nie skończył żadnego ataku. Nowakowski spotkanie zakończył z trzema punktami na koncie, wszystkie zdobytymi blokiem.

Na boisku pojawiał się też rozgrywający Asseco Resovii Fabian Drzyzga, ale tylko na podwójne zmiany. Pierwszym rozgrywającym Polaków w tym spotkaniu był bowiem Grzegorz Łomacz. Drzyzga zdobył jeden punkt po asie serwisowym.

W środę Polaków czeka drugie spotkanie w Pucharze Świata. Tym razem ich rywalem będzie Rosja. Początek spotkania o godz. 11.40.

Przypomnijmy, że Asseco Resovia ma podczas Pucharu Świata trzech swoich siatkarzy, wszystkich w kadrze Polski. Ostatecznie w składzie Amerykanów nie znalazł się Thomas Jaeschke, którego z gry wyeliminowała kontuzja. Jest jednak z zespołem w Japonii, a do Rzeszowa przyjedzie dopiero po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych.Więcej o: