Jacek Wierzchowiecki nie żyje

Dwukrotny olimpijczyk, uczestnik mistrzostw świata i Europy Jacek Wierzchowiecki zmarł w Poznaniu w wieku 71 lat. Jako zawodnik Cwału Poznań zaliczał się do czołowej dziesiątki jeźdźców na świecie
Jacek Wierzchowiecki reprezentował barwy Polski podczas zawodów jeździeckich igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku i Moskwie w 1980 roku. Na pierwszych zajął 18. miejsce, a na drugich - 13. Wraz z polską drużyną WKKW wygrał Zawody Przyjaźni w Moskwie, zorganizowane w 1984 roku w miejsce igrzysk w Los Angeles, które Polska wraz z innymi krajami bloku wschodniego zbojkotowała. Startował także na mistrzostwach świata w 1975 roku i Europy w 1973 roku. Brał udział w Pucharze Narodów. Startował na koniach Hangar, Gniew i Pajac. Dwukrotnie znalazł się wśród 10 najlepszych jeźdźców świata na dorocznej prestiżowej liście prowadzonej przez "Reiter Revue".

Kiedy w 1987 roku przestał być członkiem polskiej kadry narodowej w jeździectwie, trenował zawodników w Stanach Zjednoczonych. Pracował tam do 2000 roku, wreszcie wrócił do Polski i przygotowywał polską kadrę do igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

W 2014r podczas Cavaliady w Poznaniu został odznaczony Wielką Złotą Polskiego Związku Jeździeckiego i został Zasłużonym dla województwa Wielkopolskiego.