Triathlon. Rozdano medale mistrzostw Polski na koniec Enea Tri Tour

Agnieszka Jerzyk oraz Sylwester Kuster zostali mistrzami Polski na dystansie olimpijskim podczas zawodów Prime Food Triathlon Przechlewo 2015. W wyścigu na dystansie długim zwyciężyli Magdalena Biskupska i Kacper Adam. W ostatniej imprezie z cyklu Enea Tri Tour wzięło udział ponad siedemset osób.

W sobotę w Przechlewie rywalizowano na trasie tzw. połówki Iron Mana, w której zawodniczki i zawodnicy mają do pokonania 1,9 km w wodzie, 80 km na rowerze oraz półmaraton do przebiegnięcia. Wśród mężczyzn najlepszy był Kacper Adam, który wyprzedził Tomasza Domagałę i Jakuba Czaję. W rywalizacji kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Magdalena Biskupska przed Izabelą Sobańską i Danielą Kamińską. Najlepszą sztafetą okazała się drużyna Kawa Kamp w składzie Artur Mieloch - Łukasz Kalaszczyński - Marcin Kęsy.

Nazajutrz rozegrano najważniejszy wyścig weekendu, czyli mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim. Tu do przepłynięcia było 1,5 km w jeziorze końskim, do przejechania na rowerze 40-kilometrowa trasa Przechlewo - Rzecznica, a do przebiegnięcia 10 km po okolicy.

Spośród kobiet całość najszybciej pokonała faworytka, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie Agnieszka Jerzyk z klubu 64-sto Leszno i zdobyła mistrzostwo Polski. Srebrny medal wywalczyła Małgorzata Szczerbińska, a brązowy - Magdalena Mielnik. Tytuł wśród panów wywalczył Sylwester Kuster, który pokonał Mateusza Kaźmierczaka i Tomasza Brembora. Faworyt do zwycięstwa przez dłuższą część zawodów przegrywał z Dariuszem Kowalskim, jednak wyprzedził go na etapie biegowym i został mistrzem kraju.

Równolegle rozegrano mistrzostwa Polski do lat 23 na dystansie olimpijskim. Podium w wyścigu kobiet prezentowało się następująco: Paulina Klimas przed Agatą Litwin oraz Aleksandrą Rudzińską. Natomiast u mężczyzn: Tomasz Brembor, Kacper Stępniak i Konrad Zdun.

W cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour uczestniczyło prawie sześć tysięcy zawodniczek i zawodników.