Poland Business Run zebrał milion złotych! Najwięcej dołożył się Kraków

W niedzielę w sześciu polskich miastach odbyły się charytatywne biegi. W sumie na zakup protez dla osób po amputacjach biegacze zebrali ponad milion złotych.
W niedzielę wieczorem organizatorzy świętowali sukces - w biegach w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Katowicach i Wrocławiu wystartowało około 15 tys. uczestników. Jednocześnie ściskali kciuki, bo do uzyskania 1 mln zł z opłat startowych i dobrowolnych wpłat w ramach akcji "Pomagam bardziej" brakowało niecałe 5 tys. zł. W poniedziałek po południu mieli jeszcze większe powody do dumy. Udało się przekroczyć magiczny 1 mln zł.

Największy wkład w tę kwotę miał Kraków, gdzie powstała idea charytatywnego biegu środowisk biznesowych. Tutejsi biegacze zebrali dokładnie 301073,92 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protez dla beneficjentów biegu. Już teraz wiadomo, że będzie ich więcej niż oficjalnie przedstawiano podczas imprezy. W Krakowie pomoc trafi do Piotra Kęski, Łukasza Drąga i Anny Drobnej. - Jak tylko kupimy protezy dla tej trójki i wszystko dopasujemy, ogłosimy kolejnych beneficjentów - zapewnia Agnieszka Pleti, dyrektor fundacji Jaśka Meli, współorganizatora biegu.